پیگیرها جواب داد؛

حقوق کارگران سد حوضیان الیگودرز پرداخت شد +تصویر

حقوق کارگران سد حوضیان الیگودرز پرداخت شد +تصویر
شناسه خبـر : ۲۶۸۵ دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲

با پیگیری های رسانه هیجار  در خصوص حقوقهای عقب مانده  کارگران سد حوضیان سبب شد تا 2 ماه از حقوق آنها پرداخت شود .

به گزارش سفیر افلاک و به نقل از هیجار،دوم مرداد ماه امسال 46کارگر سد حوضیان الیگودرز بدلیل عدم پرداخت حقوق 6 ماهه خود و سنوات دو سال گذشته  دست به اعتصاب زدند وبا تجمع در مقابل فرمانداری و اداره کار شهرستان خواستار رسیدگی مسئولین شدند.

خبرنگار پایگاه خبری الیگودرز بعنوان تنها رسانه در شهرستان پیگریهای لازم را در این خصوص انجام داد و با انعکاس گزارشی در این خصوص پای درد دل کارگران ، این قشر زحمتکش جامعه نشست .

 سدحوضیان الیگودرز،عکس،تصویر

پس از گذشت چندروز از انعکاس این گزارش ها  که مخالفت هایی از سوی مسئولین نیز را بدنبال داشت در 11 مرداد  با حضور معاون فرمانداری ، جمعی از مسئولین ومجریان سد حوضیان جلسه ای با کارگران برگزار شد و مقرر شد  25  ماه جاری اولین حقوق آنها پرداخت شود.

حوضیان بازهم اسیر وعده ها....

مهندس حیات اله سرلک در گفتگوی اختصاصی با هیجار  گفت: سال گذشته 400 میلیارد  ریال اعتبار جهت بهره برداری از  پروژه سد حوضیان  مصوب شد  واین سد از جمله  پروژه های سال 92در سفر رئیس جمهور که دکتر روحانی در خصوص بهره برداری قول مساعد داده بودند .

وی ادامه داد : این پروژه باید درسال 93 آبگیری و یکسال بعد به بهره برداری می رسید  که بعلت تاخیر یکساله  در خردادماه سال 94 سد حوضیان  ابگیری و اردیبهشت ماه امسال با حضوردکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور  افتتاح شد .  

نماینده اجرایی سد حوضیان در الیگودرز اظهار داشت : متاسفانه دولت تنها  200میلیارد ریال از  اعتبار  تخصیصی را پرداخت نمود و مجریان سد به امید اینکه مبلغ باقی مانده تا پایان سال مالی که تیر ماه امسال اختصاص داده  می شود به همه کارگران در خصوص مطالباتشان قول دادند.

سدحوضیان الیگودرز،عکس،تصویر

سرلک اضافه کرد :رئیس جمهور ، استاندار لرستان وسایر مسئولین  در خصوص اختصاص این پروژه  قولهایی دادند که بدلیل کمبود تامین مالی این اتفاق نیفتاد وزمانیکه از تخصیص اعتبار ناامید شدیم به دنبال بحث تامین اوراق مشارکت یا اوراق خزانه اسلامی بودیم.

وی ضمن قدر دانی از مسئولین سدو شهرستان در خصوص پیگیرهای انجام شده بیان کرد: حدود 100میلیارد ریال اوراق مشارکت از 200میلیارد ریال اعتبار باقی مانده  با پیگیر های همه مسئولین ومجریان سد به این پروژه  اختصاص داده شد که در اولین فرصت دوماه از حقوق عقب مانده کارگران ،حتی زودتر از زمان وعده داده شده پرداخت گردید.

سرلک در پاسخ به سوالی که چرا در زمان افتتاح اجازه حضور به کارگران در مراسم داده نشد افزود: شورای تامین شهرستان در خصوص مراسم افتتاح تصمیم گیری ومجوز حضور افراد را صادر نمود که تنها با حضور 50 نفر از مسئولین و کارگران در این مراسم موافقت نمود .

نماینده اجرایی سد حوضیان در الیگودرز اضافه کرد: بعلت حضور مسئولین استانی ، شهرستانی و.... مجوز حضور بیشتر کارگران وپرسنل سد حوضیان داده نشد واین افراد  نیز از طرف پیمانکار پروژه انتخاب و با لباس فرم در مراسم حاضرشدند که تصاویر آن موجود می باشد .

وی یاد آور شد:سال گذشته 162  کارگر در این پروژه مشغول به فعالیت بودند که در اسفند ماه سال قبل بدلیل اتمام عملیات سد ،بدنه و سرریز حدود 120نفر تصفیه شد که هر کدام از این کارگران حدود 6 ماه حقوق عقب افتاده داشتند که حقوق دو ماه از  این کارگران نیز مانند سایر افراد مشغول در پروژه در هفته گذشته  پرداخت شد .

 سرلک  به عملیاتهای باقی مانده از پروژه سد حوضیان اشاره نمود وگفت :هم اکنون عملیات احداث  پل و جاده انتهای دریاچه حوضیان به طول 700متر  باقی مانده  که  46 کارگر اعتصاب کننده از هفته گذشته مشغول به  فعالیت در آن می باشند.

سدحوضیان الیگودرز،عکس،تصویر

یکی از کارگران سد نیز در گفتگوی تلفنی با هیجار گفت :یکشنبه هفته گذشته همه کارگران اعتصاب کننده  مشغول بکار شدند و دو روز بعد سه شنبه 12مرداد ماه  حقوق بهمن ماه سال گذشته و حقوق خرداد ماه که در مجموع 20میلیون ریال به هرکدام از کارگران پرداخت شد .

وی اضافه کرد : طبق وعده ای که مسئولین وپیمانکاران داده اند در ماههای آینده نیز بقیه مطالبات پرداخت می شود که امیدوارم مسئولین به قول خود در این خصوص عمل نمایند .

سدحوضیان الیگودرز،عکس،تصویر

این کارگر که خواست نامش فاش نشود اضافه کرد: از پیگیرهای خبرنگار هیجار که با انعکاس گزارشهای بموقع  سبب شد که کارگران به حقوق عقب مانده خود برسند و احساس کنند که هنوز افرادی در حمایت از قشر مظلوم کارگران در شهرستان هستند و  بدون هیچ ترسی وملاحضه ای حرفهای آنها را به گوش مسئولین می رسانند نیز قدر دانی می نمایم .

لازم بذکر است با کلیک بر روی  لینک های زیرمی توانید گزارش های  پایگاه اطلاع رسانی الیگودرز (هیجار) را در خصوص کارگران سد حوضیان  مشاهده نمایید .

 کارگران سد حوضیان الیگودرز اعتصاب کردند +تصویر

حقوق عقب مانده کارگران تا 15 روز آینده پرداخت می شود +تصویر

 گزارش :یاسر مومنی

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران