رئیس اداره صنعت معدن تجارت پلدختر:

شرکت آهک صنعتی و هیدراته پلدختر واحد نمونه لرستان انتخاب شد/سومین کارخانه گچ در پلدختر احداث می شود

شرکت آهک صنعتی و هیدراته پلدختر واحد نمونه لرستان انتخاب شد/سومین کارخانه گچ در پلدختر احداث می شود
شناسه خبـر : ۲۲۵۰ یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۰

رئیس اداره صنعت معدن تجارت پلدختر گفت:تمام توان خود را برای استفاده از ظرفیت انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی برای ارتقاء ظرفیت های تولیدی،اشتغالزایی ورونق اقتصادی به کار می گیریم.

به گزارش سفیر افلاک ،نجم الدین هدایتی رئیس اداره صنعت معدن تجارت پلدختر در گفتگو با خبرنگاربیان روز با اشاره نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل  اظهار داشت:اداره صنعت معدن وتجارت شهرستان پلدختر امسال با توجه به ظرفیت هایی که در شهرستان وجود دارد قصد دارد به تولید در ابعاد  مختلف معدنی و صنعتی شهرستان رونق دهد.

 

وی بیان کرد: اهمیت رونق واحد های تولیدی با سیاست های اقتصاد مقاومتی در جهت افزایش تولید و صادرات به کشورهای همسایه بخصوص در زمینه انواع اهک صنعتی و هیدراته وگچ ساختمانی علاوه بر تامین نیاز داخلی کشور مورد نظر می باشد.

 

هدایتی تصریح کرد: در این شهرستان چندین واحد تولیدی فعال وجود دارد که از جمله واحد تولیدی آهک صنعتی وهیدراته ،آریا گچ،صدف گچ در شهرستان فعال هستند.

 

وی ادامه داد: با توجه به سوابق ارزنده در زمینه صادرات در همایش روز ملی صنعت و معدن در مرکز استان با حضور استاندار استان ،معاونان و مدیران کل صنعت معدن تجارت استان مهندس خانی ،رئیس شرکت آهک صنعتی وهیدراته پلدختر مفتخر به دریافت لوح و تندیس شد.

 

رئیس اداره صنعت معدن تجارت پلدختر عنوان کرد: همچنین در زمینه صادرات گچ ساختمانی شرکت اریا گچ این شهرستان در سطح استان جز واحدهای صادراتی فعال بوده که در زمینه اشتغال، تولید و ارز اوری برای استان و کشور این شرکت تولیدی موثر ومفید عمل کرده است.

 

هدایتی یادآورشد: امدواریم در آینده نزدیک شاهد صادرات دیگر واحد تولید کننده گچ این شهرستان توسط شرکت صدف گچ باشیم.

 

وی با بیان اینکه واحد دیگر تولیدی گچ در پلدختر در حال ساخت است خاطر نشان کرد: در این شهرستان یک واحد تولیدی گچ ساختمانی دیگر با پیشرفت فیزیکی بالای 90درصد در حال احداث می باشد.

 

وی ابراز امیدواری کرد:با راه اندازی این کارخانه شاهد رونق اشتغال و تولید بیشتری در خصوص گچ در شهرستان باشیم.

 

وی یادآور شد: با توجه به منابع و معادن غنی گچ و سایر مصالح  در این شهرستان امیدواریم شاهد رونق جدی و بهبود فضای کسب و کار و توسعه شهرستان در زمینه های مختلف صنعتی باشیم.

 

رئیس اداره صنعت معدن تجارت پلدختر عنوان کرد:سعی خواهیم کرد همگام با دولت تدبیر و امید با توجه به انتخاب لرستان به عنوان  پایلوت اقتصاد مقاومتی در سطح کشور ،اقدامات مفیدی و قابل اثری در سطح شهرستان انجام  دهیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران