استاد حوزه علميه قم مطرح كرد؛

حجاب؛موضوعي فطري و کاملا عقلانی است

حجاب؛موضوعي فطري و کاملا عقلانی است
شناسه خبـر : ۱۹۷۶۱ پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

استاد حوزه علمیه قم گفت: وقتی همه گرایش ها ،ادیان و بینش ها بر روی حجاب اجماع  دارند یعنی ضمن سازگاری آن با طبیعت و فطرت بشر،موضوعي کاملا عقلانی است.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام  مجتبي عزیزی در گردهمايي بزرگ عفاف و حجاب و حافظان حريم خانواده با اشاره به چالش هاي ايجاد شده از سوي دشمنان براي انقلاب اسلامي از زمان پیروزی انقلاب تا به امروز اظهارداشت: دشمنان چالش هايي همچون جنگ، ناامنی، تفرقه، چند دستگی، نفوذ و فتنه را براي جمهوري اسلامي ايجاد كردند؛ مهم ترین چالش برای انقلاب ما كه توسط دشمن ایجاد شد چالش فرهنگی است و در این چالش اولویت اول دشمن حجاب بود.

 

وي از ورود صنعت سينما به عرصه زندگي بشر و عبرت آموز بودن آن ياد كرد و افزود: حدود 120 سال پیش و ماقبل آن در موزه های کشورهای اروپایی زن های اروپایی تمام بدنشان پوشیده و چادر داشتن؛ درانجيل زنان از نشان دادن زيورآلات و موي سر خود به نامحرم منع شده اند و هم چنين درتورات مساله حجاب به صورت واقعي مطرح شده لذا حجاب صرفاً امري اسلامي نيست.

 

استاد حوزه علميه قم با اشاره به امورات مقدس در آيين مهر به عنوان قديمي ترين دين ايرانيان گفت: در آيين مهر سنت هايي مقدس بوده که اسلام آنها را امضا کرده است از جمله مقدسات آیین مهر که بعدها زرتشت آن را تایید و توصیه کرد موضوع حجاب زنهاست.

 

وي با بيان اين كه حجاب یکی از سنت های امضا شده وحی و امری وجدانی است تأكيد كرد: وقتی همه گرایش ها،ادیان و بینش ها بر روی یک موضوع اجماع می کنند یعنی ضمن سازگاری آن با طبیعت و فطرت بشر ،موضوعي کاملا عقلانی است.

 

عزيزي كم رنگ شدن حيا و حجاب در جامعه را يكي از اهداف صنعت سينماي غرب دانست و گفت: دنیای هالیوود و فرهنگ غرب و آمریکایی ساختار پوشش در زن ها و غیرت دینی در عموم جامعه را هدف قرار داده چراكه اگرغیرت و نماد يك دین کناررفت حاميان آن دين آنچه آن نماد با خود آورده است را هم کنار میگذارند.

 

اين استاد حوزه علميه با بیان اين كه نگاه مادی گرایی غرب زخم هایی بر مسیحیت زد و طی ۶۰ سال میوه اش را چید خاطرنشان کرد: حضرت مسیح (ع)و حضرت مریم (س)در دنیای مسیحیت مقدس ترین انسان بوده و نماد پاکی است در فاصله 50 سال نمايش فيلم های بن هور، خرقه که آخرين آن عنوانش آخرين وسوسه مسيح بود یک آدم هوس باز نشان داده شد به طوري كه غیرت دینی در مسیحیت به طور کل از بین رفت.

 

وي بيان كرد: هشدار قرآن به زن در عدم به وجود آوردن جلوه بصری توسط زن و چشم پایین انداختن مرد است و امروز برنامه غرب تلاش برای وادار کردن زن به ایجاد جلوه بصری و بالاگرفتن سرها توسط مردها و تکیه نکردن آن ها به خداست.

 

عزيزي با ابراز اين كه امروز زن ها در اندیشه مادی گرایی ارزششان از یک کالای مصرفی خانگی بسیار کمتر است تصریح کرد: تمام ادیان الهی در تمام کتب آسمانی یک حرف مشترک دارند اين كه خانم ها جلوه بصری برای مردها نداشته باشند و اقایان چشم هايشان را ببندند چراكه از زن ها کسانی هستند که می توانند همه ي بافته دین شما را در ساعتی از بین ببرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران