نمایش غرور آفرینی زنان محجبه ایرانی بر سکوی قهرمانی

شیوا همایونی: افتخارم اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی در میدان مسابقات است

شیوا همایونی: افتخارم اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی در میدان مسابقات است
شناسه خبـر : ۱۹۷۳۱ سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸

بانوی ورزشکار بروجردی گفت: ایستادن با حجاب بر سکوی قهرمانی و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی از افتخارات من است.

به گزارش سفیر افلاک، حجاب در دین اسلام از واجبات است و درآیات و روایات زیادی زنان و مردان مؤمن به رعایت حجاب دعوت‌شده‌اند، از سوی دیگر دشمنان برای کمرنگ کردن اعتقادات جوانان و دور شدن از دین دست به هر کاری می‌زنند و از راه‌های مختلفی همچون برنامه‌های ضد فرهنگی در جنگ نرم به دنبال دوری جوانان از مسائل دینی و اعتقادی هستند.

 

اما جوانان این مرزوبوم در بخش‌های مختلف علمی، ورزشی و سایر بخش‌ها در جهان موفقیت‌هایی را کسب می‌کنند که دنیا را حیرت‌زده می‌کنند، جوانانی که با حضور خود نشان می‌دهند یک ایرانی هستند و همیشه به ارزش‌ها و اعتقادات خود پایبند بوده و در مسیرهای مختلف موفقیت، قدم برمی‌دارند.

 

بانوان ایرانی در طول این سال‌ها در مسابقات ورزشی در جهان شرکت کرده و با حفظ حجاب بر سکوی قهرمانی ایستاده‌اند، بانوانی که ایستادن باحجاب بر روی سکوی قهرمانی جهان را یک افتخار بزرگ می‌دانند و الگویی برای بسیاری از بانوان هستند.

 

به مناسبت هفته حجاب و عفاف گفت‌وگویی با یکی از بانوان ورزشکار بروجردی که در مسابقات جهانی مقام اول و مدال طلا را کسب کرده انجام‌شده است.

 

 قهرمان

 

شیوا همایونی از بانوان ورزشکار بروجردی در رشته تکواندو در گفت‌وگو با سفیر افلاک اظهار داشت: از سن 12 سالگی وارد ورزش شدم و از سال 82 در لیگ‌های کشوری شرکت کردم و عضو تیم ملی شدم.

 

وی افزود: دو بار در سال‌های 96 و 97 در مسابقات جهانی حضور داشتم و در سال 96 مدال طلا و در سال 97 مدال برنز را کسب کردم و حضور در مسابقات جهانی باحجاب یک افتخار بزرگ برای زن ایرانی است.

 

همایونی با اشاره به اینکه حجاب مانعی برای پیشرفت نیست بیان کرد: بانوان زیادی از کشورمان در بخش‌های مختلف ورزشی و علمی به پیشرفت‌هایی می‌رسند و مقام‌هایی قابل‌توجه را در جهان کسب می‌کنند که ثابت می‌کند حجاب نه‌تنها مانع پیشرفت نیست بلکه عزت یک بانوی ایرانی است.

 

قهرمان

 

ورزشکار بروجردی عنوان کرد: در مسابقات جهانی 2017 به‌عنوان عضو تیم‌ ملی هانمادانگ تکواندو جمهوری اسلامی ایران شرکت کردم و این مسابقات با حضور  ۱۱۴۵ تکنوادو کار از 54 کشور برگزار شد که در بخش پال کیو کپا رده سنی بالای ۱۹ سال بانوان مدال برنز و در بخش شکست اجسام سخت موفق به کسب مقام اول و مدال طلا شدم.

 

وی تصریح کرد: وقتی در این مسابقات مقام اول را کسب کردم و بر سکوی قهرمانی ایستادم، لحظه‌ای که پرچم جمهوری اسلامی ایران به اهتزاز درآمد و من به‌عنوان یک بانوی محجبه بر این سکو قرار داشتم و پرچم کشورم بالا رفت، بسیار برایم لذت‌بخش بود.

 

همایونی گفت: بانوان زیادی از ایران اسلامی در مسابقات جهانی با حفظ حجاب قهرمان شده‌اند و می‌توانیم به دنیا نشان دهیم که با پایبندی به ارزش‌ها و حجابمان که برایمان افتخار است بر قله‌های پیشرفت و موفقیت بایستیم.

 

وی با اشاره به واکنش کشورهای دیگر در مسابقات ورزشی نسبت به حجاب بانوان ایرانی خاطرنشان کرد: برخی تصور می‌کنند که باحجاب نمی‌توان قهرمان شد اما بانوان ایرانی در مسابقات جهانی نشان دادند که حجاب هیچ محدودیتی ندارد و در برخی از مسابقات، بانوان ورزشکار سایر کشورها می‌خواستند که با بانوان محجبه ایرانی عکس یادگاری بگیرند؛ بانوان موفق محجبه در جامعه می‌توانند الگویی برای همه باشند و با حفظ حجاب در همه عرصه به موفقیت‌هایی دست یافت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران