رئیس آموزش‌وپرورش بروجرد:

60 درصد مدارس بروجرد فرسوده است

 60 درصد مدارس بروجرد فرسوده است
شناسه خبـر : ۱۹۷۲۶ دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

رئیس آموزش‌وپرورش بروجرد گفت: 60 درصد از فضاهای آموزشی بروجرد فرسوده و استحکام بنا ندارد.

به گزارش سفیر افلاک، محمد مهر افزون صبح امروز در نشست خبری را اصحاب رسانه اظهار داشت: 60 درصد از فضاهای آموزشی بروجرد فرسوده و استحکام بنا ندارد که سازمان نوسازی برای این مدارس باید برنامه‌ریزی کند.

 

وی با اشاره به دبیرستان تاریخی امام(ره) افزود: این دبیرستان به‌هیچ‌عنوان به دانشکده هنر تبدیل نخواهد شد و به‌عنوان موزه آموزش‌وپرورش قرار داده‌شده و اسناد و مدارک آموزشی و تاریخی در این دبیرستان تاریخی قرار داده می‌شود.

 

حجت اله یارمحمدی رئیس میراث فرهنگی بروجرد در این نشست عنوان کرد: برخی از اراضی سفره‌خانه‌ها متعلق به اشخاص است و در برخی موارد هم این اراضی ملی است که باید قبل از صدور پروانه، از دستگاه‌ها استعلام گرفته شود.

 

ضرورت ساماندهی سفره‌خانه‌های سنتی بروجرد

 

وی با اشاره به مرمت بناهای تاریخی بیان کرد: در ستاد بازآفرینی دو پرونده مرمت سرای حافظی و قیصریه در حال انجام است و مرمت مسجد جامع که طی یک دهه گذشته مرمت‌هایی در آن انجام‌شده نیز مدنظر است؛ این مسجد تنها در اختیار ما نیست بلکه اداره اوقاف با نگاه فرهنگی باید کمک کند تا این اثر تاریخی حفظ شود.

 

وی تصریح کرد: از حدود دو سال پیش اقدامات لازم برای اینکه بروجرد به‌عنوان شهر جهانی ورشو معرفی شود صورت گرفته و در اسفند سال قبل ارزیابی‌های لازم از سوی سازمان انجام شد.

 

برداشت 1400 تن گندم در بروجرد

 

عزت اله نباتی مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: از ابتدای فصل برداشت گندم تاکنون 1400 تن گندم و 550 تن کلزا برداشت‌شده که نسبت به سال قبل میزان برداشت‌ها افزایش‌یافته است.

 

وی با اشاره به سیلاب امسال افزود: امسال 109 میلیارد تومان خسارت در بخش کشاورزی وارد شد و چهار هزار پرونده در این راستا تشکیل‌شده است؛ صندوق بخش کشاورزی را با سه میلیارد تومان راه‌اندازی کردیم که یک میلیارد و 300 میلیون سهم آورده کشاورزان و مابقی هم از سهم دولت در این صندوق قرار داده شد.

 

بدهی 20 میلیاردی شهرداری به تأمین اجتماعی

 

رحیم جافری شهردار بروجرد اظهار داشت: طلب تأمین اجتماعی از شهرداری بروجرد کمتر از 20 میلیارد تومان است نه 115 میلیارد تومان، در سال 88 تسویه انجام‌شده و حساب‌وکتاب در این مدت هم کاملاً مشخص است و در این مدت سهم هفت درصد و 23 درصد بیمه پرداخت‌شده اما تاکنون علیرغم اینکه چند بار دعوت کردیم اما برای روشن شدن موضوع از تأمین اجتماعی نیامده‌اند.

 

وی با اشاره به سد معبر در بروجرد عنوان کرد: در این راستا باید فرهنگ‌سازی شود و برای ساماندهی آن‌ها اقداماتی در حال انجام است؛ برای پروژه پیاده‌روسازی سه‌راه جعفری پولی در حساب نیست و برای این پروژه 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در این راستا رئیس ستاد بازآفرینی شهری به بروجرد سفر می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران