نماینده مردم سلسله و دلفان در گفت‌وگو با سفیر افلاک؛

هدف از بزک اینستکس با اخبار جعلی زمان کشی است/باید به‌طور جدی از مواضع خود دفاع کنیم

هدف از بزک اینستکس با اخبار جعلی زمان کشی است/باید به‌طور جدی از مواضع خود دفاع کنیم
شناسه خبـر : ۱۹۶۸۱ سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس با بیان اینکه هدف رسانه‌ها از بزک کردن اینستکس با اخبار دروغ و جعلی، زمان کشی است گفت: باید به‌طور جدی از مواضع خود دفاع کنیم.

 

علی رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، اظهار داشت: زمان زیادی از اینستکس می‌گذرد و عملیاتی نشده و قول دروغی است، زمانی که پول نفتمان را می‌توانیم از یک سیستم جدید بگیریم و مبادله‌کنیم یک سیستم بی‌پول و بی‌اعتبار معنایی ندارد.

 

وی افزود: اروپایی‌ها باید بفهمند بر اساس تعهدی که در برجام شده گام عملی بردارند و اگر گام عملی برندارند دولت موظف به اجرای گام دوم است و مجلس نیز تصویب کرده که گام‌ها برداشته شود به‌خصوص بعد از موضع‌گیری حکیمانه‌ای که مقام معظم رهبری داشتند.

 

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس تصریح کرد: این بدعهدی آمریکا باعث منزوی شدن، برخورد چندگانه و تشدید آرا در هیات حاکمه آمریکا و رئیس‌جمهور آمریکا شد به‌ویژه بعد از اقدام شجاعانه سپاه پاسداران که آمریکا را به وحشت انداخت.

 

وی بیان کرد: الآن نباید یک‌قدم از تصمیم نظام عقب‌نشینی کنیم و این مهلتی که نظام برای اروپا گذاشته و نزدیک به تمام شدن است، اگر گام عملی برندارند ما هر اقدامی را برای دفاع از حاکمیت خودمان در چارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی و مفاد برجام برمی‌داریم و این اقدام را برای خودمان جایز و پسندیده میدانیم و اروپائیان باید بدانند که برجام یا برای هیچ‌کس و یا برای همه باشد.

 

رستمیان عنوان کرد: ما این آمادگی راداریم که از برجام هم ازلحاظ امنیتی وهم ازلحاظ حقوقی دفاع کنیم، باید به‌طورجدی از مواضع خود دفاع کنیم و دولت موظف است تصمیمات نظام را در چارچوب تصمیمی که در شورای عالی امنیت ملی گرفته‌شده است عملی کند.

 

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: هدف رسانه‌ها در بزک کردن اینستکس با اخبار دروغ و جعلی زمان کشی است و آمریکا با اروپاییان روی یک سکه هستند وگرنه باید اقدام عملی از خودشان نشان دهند.

 

وی اظهار داشت: برجام مفادی دارد که رفع تمام تحریم‌ها یکی از آن‌هاست و هیچ اقدامی برای برداشتن تحریم‌ها نداشتند و گستاخی‌شان بیشتر می‌شود؛ اگر ما یک‌قدم برداریم و محکم بایستیم آن‌ها 10 قدم عقب‌نشینی می‌کنند و امتیازهایی که باید داشته باشیم می‌گیریم و باید موضع خودمان را مشخص کنیم.

 

رستمیان افزود: رفتار تاکتیکی اروپاییان برای وقت‌کشی و امتحان کردن ما است و ما نیز نشان دادیم هرجایی که محکم پشت سر رهبری ایستاده‌ایم به نتیجه رسیدیم و هرجایی که تزلزل و تشدد در ما دیدند سوءاستفاده کردند و چند قدم گستاخانه‌تر از دیروز برداشتند و حق‌وحقوق ما را نادیده گرفتند.

 

وی تصریح کرد: الآن راهی جز ایستادن در مقابل آن‌ها نداریم و باید تصمیمات دولت و مجلس را اجرا کنیم و خودمان را برای هر شرایط سختی آماده کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

8 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران