وزیر نیرو:

جایگاه مهم سد معشوره در بخش تخصیص‌ها/آب شرب پایدار برای لرستان تامین می‌شود

جایگاه مهم سد معشوره در بخش تخصیص‌ها/آب شرب پایدار برای لرستان تامین می‌شود
شناسه خبـر : ۱۹۶۵۳ پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

وزیر نیرو گفت: در مورد تخصیص‌ها بخش سد تنگ معشوره جایگاه مهمی دارد و بدون تردید موضوع احداث مخازن مورد نیاز در استان لرستان به‌منظور تأمین آب شرب پایدار برای درازمدت و موضوع کنترل سیلاب مدنظر است.

 

به گزارش سفیر افلاک، رضا اردکانیان صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه آب‌رسانی به شهر کوهدشت اظهار داشت: بنا شد با همکاری مدیران در استان ابتدا یک بازبینی دقیقی داشته باشیم در مورد منابع و مصارف آب در سطح استان و متعاقب آن بازبینی در تخصیص‌ها نیز داشته باشیم.

 

وی افزود: در مورد تخصیص‌ها بخش سد تنگ معشوره جایگاه مهمی دارد، بدون تردید موضوع احداث مخازن موردنیاز در استان لرستان به‌منظور تأمین آب شرب پایدار برای درازمدت و موضوع کنترل سیلاب مدنظر است.

 

وزیر نیرو تصریح کرد: استفاده‌های دیگر ازجمله کشاورزی، صنعت و سایر مصارف و نیازهای زیست‌محیطی و رعایت حقابه‌ها همه لحاظ خواهد شد و در این راستا تردید نکنید.

 

وی بیان کرد: الآن تماس با معاون امور آب وزارت نیرو گرفتم و خواستم اطلاع دهند که کار در چه مرحله‌ای است که گفتند هفته گذشته اعداد، ارقام و اطلاعات را از استان دریافت کردند و ظرف چند هفته آتی جمع‌بندی خواهد شد و جلسه‌ای خدمت استاندار خواهیم بود و جمع‌بندی را خدمت نمایندگان مردم نیز می‌رسانیم.

 

اردکانیان عنوان کرد: سعی خواهیم کرد اگر سیلابی رخ داد که محتمل است، برای همه به‌ویژه مردم استان این سیلاب فقط منفعت باشد و بتوان استفاده کرد و خسارات وجود نداشته باشد یا به حداقل برسد.

 

وی خاطرنشان کرد: راه‌های متعددی برای تأمین منابع مالی باید پیش رو بگیریم و صرف منابع عمومی جوابگو نیست، کارهای خوبی شده و همکاران ما در بخش آب و فاضلاب پیشگام در استفاده ظرفیت‌های مالی هستند.

 

وزیر نیرو به علاقه‌مند کردن و جذب بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌های آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت: امیدوارم این موضوع در لرستان با تمهیدات و شیوه‌هایی سرعت بگیرد.

 

وی اظهار داشت: پروژه تأمین آب شرب برای شهرستان بسیار حائز اهمیت است، آغاز عملیات پست برق 230 به 63 کیلوولت نیز نقش مهمی در تأمین برق پایدار دارد و ایجاد شرایطی که هم بخش‌های تولیدی و بخش صنعت با اطمینان ورود کنند.

 

اردکانیان افزود: طرح‌های دیگری هم مدنظر است که دنبال خواهد شد، سعی خواهیم کرد در به ثمر رسیدن طرح‌ها و پاسخگویی به نیازهای هم‌وطنان در این دو شهرستان تا حدود زیادی بشود جبران مافات کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران