نماینده مردم دورود وازنا در مجلس:

25 میلیارد تومان املاک مردم روستای کمندان تعیین تکلیف شود

25 میلیارد تومان املاک مردم روستای کمندان تعیین تکلیف شود
شناسه خبـر : ۱۹۶۴۴ چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰

نماینده مردم دورود وازنا در مجلس گفت: بیش از 25 میلیارد تومان بابت ارزیابی املاک روستائیان کمندان هنوز تعیین تکلیف نشده است.

 

 

به گزارش سفیر افلاک، مجید کیانپور عصر امروز در مراسم افتتاح تصفیه‌خانه ازنا که با حضور وزیر نیرو انجام شد اظهار داشت: عملیات اجرایی سد کمندان از سال 82 آغاز شد و تا سال 95 حدود 53 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

وی افزود: در دو الی سه سال گذشته این پروژه بیش از 120 میلیارد تومان تأمین اعتبار شد و پیگیری‌های زیادی از طریق سازمان برنامه‌وبودجه انجام دادیم که تا سه الی چهار ماه دیگر به مرحله آبگیری می‌رسد، انتظار برای این سد همان طراحی اولیه لحاظ شود.

 

نماینده مردم دورود وازنا در مجلس عنوان کرد: حجم دریاچه سد حدود 28 مترمکعب است و بیش از هفت هزار هکتار از اراضی پایین‌دست را تأمین و دو تا 9 میلیون مترمکعب آب شرب شهر ازنا و الیگودرز را تأمین می‌کند.

 

وی تصریح کرد: خواهش داریم به‌هیچ‌وجه تخصیص آب این پروژه در بازنگری که در دوره وزیر سابق انجام دادند شکل نگیرد و همان تخصیص که برای هفت هزار هکتار و دو شهرستان در نظر بود به‌طور کامل انجام شود تا به اهداف موردنظر برسیم.

 

کیانپور بیان کرد: سد کمال صالح قسمت اعظم حوزه آبریز از منطقه شهرستان ازنا است و بخش‌هایی از شهر شازند، یک‌میلیون مترمکعب برای 42 روستا از سد کمال صالح تخصیص آب‌داریم، الآن 12 روستا آماده افتتاح است ولی مشکلی  که وجود دارد بعضی افراد جزیره‌ای  نگاه می‌کنند، انتظار است مشکلی  که در طراحی وجود دارد برطرف شود.

 

وی خاطرنشان کرد: برای 30 روستای دیگر پیمانکار مشخص و کار در حال انجام است، تصفیه‌خانه ازنا پکیج موقت در شهر ازنا است که موردنیاز آب و فاضلاب روستایی برای 42 روستایی است که کار آب‌رسانی انجام می‌شود.

 

نماینده مردم دورود وازنا در مجلس گفت: خواهش داریم این پکیج به‌جای دیگر انتقال پیدا نکند و در اختیار آب و فاضلاب روستایی قرار بگیرد تا کار انجام شود، سد کمندان بیش از 25 میلیارد تومان بابت ارزیابی املاک روستائیان هنوز تعیین تکلیف نشده است، می‌طلبد این 25 میلیارد تومان ارزیابی املاک مردم تعیین تکلیف و خسارت مردم پرداخت شود.

 

وی اظهار داشت: علی‌رغم اینکه جلسات متعددی در راستای جابه‌جایی روستا گرفته‌شده ولی هنوز به سرانجام نرسیده است، روستائیان نمی‌دانند در روستا بمانند یا جابه‌جا شوند و هنوز بلاتکلیف بین منابع طبیعی، محیط‌زیست و بنیاد مسکن است که خواهش داریم کمیته ویژه‌ای در این راستا تشکیل و کار تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران