نماینده مردم سلسله و دلفان در گفت‌و‌گو با سفیر افلاک؛

تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی/اجرای قانون و ارائه لیست اموال مسئولان از اقدامات پسندیده قوه قضائیه است

تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی/اجرای قانون و ارائه لیست اموال مسئولان از اقدامات پسندیده قوه قضائیه است
شناسه خبـر : ۱۹۶۲۵ سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

رستمیان نماینده سلسله و دلفان گفت: یکی دیگر از اقدامات پسندیده قوه قضاییه اجرایی کردن قانون و ارائه لیست اموال مسئولان و خانواده‌هایشان است که سبب شفاف‌سازی و پاک دستی مدیران می‌شود.

علی رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، در راستای اقدامات رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: اقدامات رئیس قوه قضاییه بسیار خوب و در راستای تدابیر مقام معظم رهبری است و به سمت شفاف‌سازی، اعتمادسازی، کوتاه کردن زمان رسیدگی به پرونده‌ها، کار کارشناسی و مبارزه با فساد در هر رده است.

 

وی افزود: امیدوارم بتواند این اعتماد مردم را بیش از گذشته جلب کند؛ قوه قضاییه عادل و دارای انگیزه مبارزه با فساد به‌ویژه دانه‌درشت‌ها است و ما بیش از گذشته به برنامه‌ها و اقدامات ریاست قوه قضاییه امیدوار می‌شویم.

 

نماینده مردم سلسله و دلفان تصریح کرد: یکی از خصیصه‌های خوبی که آقای رئیسی دارد مبارزه با مفاسد اقتصادی است و دادگاه‌های مبارزه با فساد اقتصادی را در یک جا متمرکز می‌کنند تا بتوانند به رانت‌خواری و فساد اداری در هر رده‌ای و در هر لباسی برخورد جدی کند و موجبات رضایت خداوند متعال و مردم را فراهم کنند.

 

وی عنوان کرد: از طریق تلفن‌های گویا، سیستم‌های اینترنتی، مراجعات حضوری مردم، سفرهای استانی و بازدیدهای سرزده از مراکز قضایی این ارتباطات را بیش از همه‌وقت شاهد هستیم و ان شاالله قوه قضاییه‌ای مردمی، همراه و همگام با مردم داشته باشیم.

 

رستمیان گفت: یکی دیگر از اقدامات پسندیده قوه قضاییه اجرایی کردن قانون و ارائه لیست اموال مسئولان و خانواده‌هایشان است که سبب شفاف‌سازی و پاک دستی مدیران می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین کنترل و نظارت بر اموال و داشته‌های مدیران کار بسیار امیدبخشی است و این کار مدیران را به سمت‌وسوی دست‌پاکی بیشتر و جلوگیری از مال‌اندوزی من غیر حق پیش می‌برد و کار بسیار خوبی است که از اول انقلاب تا الآن مقبول باقی‌مانده است و رئیس قوه قضائیه با جدیت این کار را دنبال می‌کند.

 

نماینده مردم سلسله و دلفان اظهار داشت: امیدواریم شاهد این باشیم که روزبه‌روز بر نظارت، شفافیت و جلوگیری از جمع‌آوری اموال من غیر حق مسئولین بی‌انجامد گرچه تعداد زیادی از مسئولین رعایت می‌کنند اما همان تعداد کم هم نظارتی بر خودشان می‌بینند و این‌یک عامل بازدارندگی خواهد بود.

 

وی افزود: اقدام دیگر رئیس قوه قضاییه در بحث کاهش حساب‌ها به 5عدد است که سبب کنترل بیشتری بر آن‌ها می‌شود، همچنین اعلام کردند در پایان هرسال یک گزارش مالی به مردم می‌دهند که هم میزان درآمدها وهم میزان و محل هزینه‌ها مشخص است که این خود می‌تواند جلوی هرگونه سوءاستفاده سیاسی از قوه قضاییه را بگیرد و باعث اعتماد بیشتر مردم و مسئولین به قوه قضاییه می‌شود و کار بسیار ارزشمند و ارزنده‌ای است.

 

رستمیان عنوان کرد: وقتی رئیس قوه قضائیه اعلام می‌کند من خودم قبل از همه اموالم را به مقام معظم رهبری وهم به این سامانه اعلام می‌کنم و مقید به این کار هستم بسیار قابل‌اعتماد خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران