فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد مطرح کرد:

راه‌اندازی اردوگاه ترک اعتياد در خرم‌آباد

راه‌اندازی اردوگاه ترک اعتياد در خرم‌آباد
شناسه خبـر : ۱۹۶۲۴ سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد گفت: با راه‌اندازی اردوگاه ترک اعتياد در خرم‌آباد افراد معتاد با طی كردن آموزش و كسب مهارت در مشاغل گوناگون مشغول به كار می‌شوند.

سرهنگ پاسدار ماشاالله بازگير در گفت‌وگو با سفیر افلاک، پيرامون برنامه‌های بسيج شهرستان در هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: پایگاه‌های مقاومت بسيج با همکاری دادستان شهرستان به جهت جلوگيری از خریدوفروش و مصرف مواد مخدر وارد عمل شده‌اند.

 

وی با اشاره به برپايی کارگاه‌های آموزشی و پيشگيری از اعتياد در محلات حاشیه‌نشین شهر خرم‌آباد افزود: در این ايام مسابقات فرهنگی، ورزشی در سطح هشت محله از شهرستان برگزار می‌شود.

 

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد به تهیه بروشور در راستای معرفی و بيان مضرات مواد مخدر سنتی، صنعتی، توزيع و انتشار بروشورها در قالب بسته‌های آموزشی فرهنگی در ميان مردم و همایش كوهپيمايی با شعار "سلامت و نفی مصرف مواد" اشاره کرد و گفت: از سال 95 تاكنون با استفاده از ظرفیت عظيم بسيج برنامه‌های متنوع فرهنگی- اجتماعی باهدف مقابله با اعتياد، طلاق و همچنين ساماندهی مناطق حاشيه شهر اجرا می‌شود.

 

وی از طرح فرهنگی كرامت برای کنترل و پیشگیری از اعتیاد ياد خبر داد و عنوان کرد: شناسایی، بسترسازی، بیان آسیب‌ها، اقدام قاطع، درمان وصیانت از معتادین شش گام مهم و اجرایی این طرح است؛ با راه‌اندازی اردوگاه ترک اعتياد در خرم‌آباد، معتادين بعد از ترک و برخورداری از سلامت جسم و روان با طی كردن آموزش و كسب مهارت در مشاغل گوناگون مشغول به كار می‌شوند.

 

بازگير به شعار هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر با عنوان "ياری گرهم باشيم" اشاره کرد و افزود: از دو هزار معتاد شناسایی‌شده در سطح شهرستان، ۲۰۰ نفر مراحل ترک اعتیاد را طی می‌کنند؛ تلاش شده تا به خانواده‌های این افراد به‌عنوان آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه از جانب پایگاه‌های بسيج خدمات روانشناسی، فرهنگی و اجتماعی ارائه شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران