مدیرکل سابق نوسازی مدارس لرستان:

69 پروژه نوسازی مدارس در لرستان نیازمند 65 میلیارد تومان اعتبار است

69 پروژه نوسازی مدارس در لرستان نیازمند 65 میلیارد تومان اعتبار است
شناسه خبـر : ۱۹۶۲۲ دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲

مدیرکل سابق نوسازی مدارس لرستان گفت: ۶۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تابتوانیم ۶۹ پروژه نوسازی مدارس را به بهره‌برداری برسانیم.

به گزارش سفیر افلاک، محمد چگنی صبح امروز در مراسم معارفه مدیرکل جدید نوسازی مدارس لرستان که در سالن جلسات دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد با اشاره با وضعیت فعلی پروژه‌های نوسازی مدارس استان اظهار داشت: اداره کل نوسازی مدارس لرستان در حال حاضر۶۹ پروژه در قالب ۳۳۱ کلاس درس با زیربنای  ۷۵ هزار مترمربع با پیشرفت فیزیکی حدود  ۶۲ درصد و مبلغ پیمان ۸۰ میلیارد تومان دارد که بر اساس آخرین برآورد  حدود  ۶۵ میلیارد تومان نیاز است که بتوانیم  این ۶۹ پروژه را به بهره‌برداری برسانیم که از این تعداد  ۴۰ پروژه به‌صورت مشارکتی و خیری در حال انجام است و ۱۴ پروژه از اعتبارات ملی استفاده‌شده و ۱۵ پروژه هم با اعتبارات استانی در حال ساخت است.

 

وی افزود :از مجموع ۶۹پروژه، ۶۰ پروژه فعال و ۹ پروژه  با ۴۰درصد  پیشرفت فیزیکی به دلایل مختلف متوقف‌شده است؛ در لرستان چهار هزار ۸۷۰ کلاس درس مستحکم شهری و روستایی، چهار هزار و ۷۹۰ کلاس درس  تخریبی و همچنین ۸۵۰کلاس درس نیاز به مقاوم‌سازی دارد و استان لرستان  نیز رتبه سوم مقام سازی را در کشور دارد.

 

مدیرکل سابق نوسازی مدارس لرستان با اشاره به استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی خاطرنشان کرد: در استان لرستان  هفت هزار و ۵۰۰ کلاس درس نیازمند به استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی دارد که از این تعداد، پنج هزار و۵۰۰ کلاس درس  دارای بخاری نفتی غیراستاندارد و دو هزار بخاری گازی غیراستاندارد دارند.

 

چگنی تصریح کرد: جهت تأمین و استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس لرستان حدود ۲۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

وی گفت: یکی از اهدافی که در  نوسازی مدارس لرستان  دنبال کردیم  این بود که در توزیع اعتبار و تعریف پروژه‌ها عدالت را رعایت کنیم  بر همین اساس  سعی کرده‌ایم پروژه‌های نیمه‌تمام را  جمع کنیم  و  پروژه جدیدی را یا  تعریف نکنیم و یا بر اساس  نیاز شهرستان‌ها  در مناطق محروم فعالیت آغاز کنیم.

 

مدیرکل سابق نوسازی مدارس لرستان اظهار داشت: باهمت و همراهی  مجمع خیرین و مشارکت‌های اداره کل نوسازی کشور سعی شده پروژه‌های بزرگ و نیمه‌تمام که نیاز واقعی آموزش‌وپرورش هستند احصا و به بخش خیرین واگذار شوند.

 

وی  با اشاره به عملکرد سازمان نوسازی مدارس استان بیان کرد: از سال ۹۴تا ۹۷تعداد ۱۵۲پروژه در قالب ۵۵۸کلاس درس با زیربنای ۸هزار و ۷۰۰مترمربع و اعتبار هزینه شده حدود ۸۰میلیارد تومان داشته‌ایم که سالن‌های ورزشی چون کلاس درس محسوب نمی‌شوند در این آمار نیست و همچنین استانداردسازی سیستم گرمایشی  ۳۲۸مدرسه در قالب ۲هزار ۳۳۸ بااعتباری بالغ‌بر ۳۴میلیارد تومان انجام‌شده است و حدود ۷ونیم میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و پرورشی  خریداری‌شده است.

 

چگنی در رابطه با مشارکت خیرین در پروژه‌های نوسازی مدارس لرستان  افزود: طی چهار سال گذشته تعداد ۱۰۰پروژه  در قالب ۳۲۹کلاس درس و زیربنای ۴۲هزار و۱۲۶مترمربع توسط خیرین در استان لرستان ساخته‌شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران