معاون بهزیستی لرستان در گفت‌وگو با سفیر افلاک؛

بیش از 53 هزار معلول ثبت سامانه بهزیستی لرستان شد

بیش از 53 هزار معلول ثبت سامانه بهزیستی لرستان شد
شناسه خبـر : ۱۹۶۱۵ دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵

معاون بهزیستی لرستان گفت: ۵۳ هزار و۳۷۷ معلول ثبت سامانه بهزیستی استان لرستان شده است.

 

لیلا طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک،بابیان اینکه ۵۳ هزار و۳۷۷ معلول در سامانه بهزیستی ثبت‌شده است اظهار داشت: خدمات سازمان بهزیستی در حوزه توان‌بخشی  دارای سه دفتر امور توان‌بخشی روزانه و توان پزشکی، دفتر مراکز توان‌بخشی و مراقبتی و دفتر توانمندسازی است.

 

وی افزود: امور توان‌بخشی روزانه و پزشکی در استان لرستان ۴۵ مرکز روزانه دارد  که خدمات آموزشی و توان‌بخشی به معلولین ذهنی، جسمی، اعصاب و روان، اوتیسم، ناشنوا و سالمندان ارائه می‌شود همچنین در این دفتر خدمات توان‌بخشی مانند کاردرمانی، فیزیوتراپی و شنوایی‌سنجی ارائه می‌شود که در بخش‌های دولتی رایگان ولی در بعضی شهرهای دورافتاده و محروم استان از بخش خصوصی یاری ورز می‌گیریم که این یاری ورزها حداقل ۲۰جلسه و حداکثر ۴۰جلسه رایگان به معلولین خدمت ارائه می‌شود.

 

معاون توان‌بخشی بهزیستی لرستان عنوان کرد: توزیع وسایل کمک توان‌بخشی مانند ویلچر، عصا، واکر، سمعک، تشک مواج، پوشینه‌های بهداشتی و همچنین واریز ماهیانه ۱۰۰هزار تومان به‌حساب معلولین ضایعه و نخاعی جهت خرید لوازم بهداشتی از دیگر خدمات دفاتر توان‌بخشی روزانه و توان پزشکی در استان است.

 

وی بیان کرد: برای کاشت حلزون برای کودکان زیر ۶سال با توجه به زیاد بودن تعداد مددجویان و اعتبارات محدود ولی خوشبختانه حداقل سه میلیون و حداکثر شش میلیون به این کودکان پرداخت می‌شود و جهت کاشت حلزون هیچ‌گونه محدودیتی نداریم.

 

طاهری با اشاره به اقدامات مرکز توان‌بخشی و مراقبتی تصریح کرد: در این  دفتر  ۱۵مرکز شبانه‌روزی جهت نگهداری شبانه‌روزی معلولین فعالیت دارند البته سیاست سازمان بهزیستی در دفاتر شبانه‌روزی  نیست، درواقع این دفاتر شبانه‌روزی از معلولین فاقد سرپرست مؤثر، مجهول الهویت و یا پدر و مادر پیر و ازکارافتاده نگهداری می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران