مروری بر خطبه ماندگار 10 سال قبل

سخنرانی تاریخی امام خامنه‌ای در 29 خرداد 88 حربه دشمن را در هم شکست/روسیاهی که برای ضد انقلاب ماند

سخنرانی تاریخی امام خامنه‌ای در 29 خرداد 88 حربه دشمن را در هم شکست/روسیاهی که برای ضد انقلاب ماند
شناسه خبـر : ۱۹۵۸۹ چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

در فتنه سال 88 در حالی که ضد انقلاب و استکبار با هم همنوا شده بودند تا به بهانه تقلب به اهداف خود برسند، روشنگری و سخنان رهبری حربه دشمن را در هم شکست.

به گزارش سفیر افلاک، سال 88 هیچ‌گاه از ذهن ملت ایران پاک نخواهد شد، ضدانقلاب و دشمنانی که با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دست چپاولگر آن‌ها از این کشور کوتاه شده بود و در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی از ملت ایران سیلی محکمی‌خورده بودند، عقده‌هایی داشتند که منتظر فرصت برای انتقام بودند.

 

از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون، ملت ایران همیشه و در هرجایی که نیاز بوده وارد صحنه شدند، از راهپیمایی‌ها گرفته تا انتخابات که هر بار ملت ایران در جای‌جای این میهن اسلامی با حضور خود دشمن را مأیوس کرده و نشان داده‌اند که همچنان نسبت به ارزش‌ها و اهداف ترسیم‌شده این انقلاب پایبند هستند.

 

ملت ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در همه انتخابات مشارکت چشمگیری داشتند و با آرای خود افراد را برای مدیریت در بخش‌های مختلف انتخاب می‌کردند اما در سال 88 دشمنان داخلی با دشمنان خارج از مرزها یک‌صدا شدند و امیدوار بودند تا این بار بتوانند به اهداف خود برسند.

 

بهانه تقلب در انتخابات توطئه دشمن

 

مدت‌ها قبل از انتخابات زمزمه‌های توطئه دشمنان با محوریت تقلب در انتخابات به گوش می‌رسید، این بار عده‌ای با تبلیغات گسترده بر طبل تقلب در انتخابات کوبیدند درحالی‌که سالم‌ترین انتخابات در این کشور برگزار می‌شود اما هدف دشمنان انتخابات نبود بلکه آن‌ها با اصل نظام مشکل داشتند.

 

در روز انتخابات و قبل از پایان رأی‌گیری برخی از فتنه گران خود را پیروز این میدان رقابت اعلام کردند اما بعد از شمارش آراء، یک‌به‌یک توطئه‌های از پیش طراحی‌شده خود را به نمایش گذاشتند، این فتنه گران به بهانه تقلب در انتخابات مردم را به اغتشاش و آشوب دعوت کردند و خسارت‌های زیادی به بار آوردند درحالی‌که بر اساس شعارهایی که می‌دادند کاملاً مشهود بود که اصل نظام را هدف قرار داده‌اند و انتخابات را فرصتی برای پیاده کردن این توطئه در نظر گرفته‌اند.

 

در حالی آتش فتنه روزبه‌روز شعله‌ورتر می‌شد که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بازهم مثل همیشه با سخنان تاریخی خود در نماز جمعه 29 خرداد سال 88 با روشنگری آتش فتنه را خاموش کردند.

 

این در حالی بود که عده‌ای از ابتدای انقلاب حرکت خود را در مسیر انقلاب اعلام کرده بودند اما در فتنه 88 نقاب از چهره برخی از دو چهره‌ها برداشته شد و صفت اصلی خود را نشان دادند.

 

روشنگری و سخنان رهبری آب بر آتش فتنه 

 

رهبر انقلاب در بخشی از سخنان خود در نماز جمعه 29 خرداد سال 88 خطاب سوم به سران استكبار و سران رسانه‌های استكباری فرمودند: بنده در اين دو سه هفته، رفتار و گفتار دولتمردان آمريكا و دولتمردان چند كشور اروپايی را دنبال كردم؛ در اين هفته‌های نزديک به انتخابات و آن روز انتخابات و شب بعد از انتخابات، بعد هم اين دو سه روز بعد از انتخابات، يک وضع متغير و متفاوتی داشت، اول، قبل از شروع انتخابات جهت‌گیری رسانه‌هایشان، دولتمردانشان، اين بود كه در اصل انتخابات، ايجاد ترديد كنند، شايد شركت مردم كم بشود البته همين نتايجی كه از اين انتخابات حاصل شد، همين نتايج را آن‌ها هم- هم اروپایی‌ها، هم آمریکایی‌ها- حدس می‌زدند؛ اما اين حركت عظيم مردم را انتظار نداشتند؛ اين كار 58 درصدی؛ چهل‌میلیونی را باور نمی‌کردند و بعدازآنکه اين حضور عظيم ديده شد، این‌ها شوكه شدند.

 

حضرت آیت اله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود فرمودند ازاینجا مرتب به‌وسیله ايادی خودشان مخابره شد و همه‌شان اظهار تعجب كردند؛ از همان صبح جمعه اين اظهارات شروع شد، آنجا هم برخی از بازخوردهای اين اظهارات ديده شد و وقتی اعتراض بعضی از نامزدها را ديدند، ناگهان احساس كردند فرصتی بر ايشان پيش آمد و اين فرصت را مغتنم شمردند تا بتوانند موج‌سواری كنند به‌طوری‌که لحنشان از روز شنبه و يكشنبه عوض شد و وقتی یواش‌یواش چشمشان افتاد به بعضی از اجتماعات مردمی كه به دعوت نامزدها مثلاً در خیابان‌ها پيدا شدند، اميدوار شدند، یواش‌یواش نقاب‌هایشان كنار رفت و حقيقت خودشان را بنا كردند و نشان دادند؛ رهبری همچنین فرمودند مشكل دشمنان ما اين است كه هنوز هم ملت ايران را نشناختند.

 

تحریم‌های امروز حاصل فتنه و توطئه سال 88

 

اما دشمنان خصوصاً آمریکا بعد از فتنه 88 تحریم‌های جدید و فلج‌کننده را در دستور کار قراردادند و تلاش داشتند تا از طریق فشارها و تحریم‌های سنگین به اهداف خود برسند، این در حالی است که 10 سال از فتنه 88 می‌گذرد و علیرغم تحریم‌های ظالمانه و سنگین اما ملت ایران همچنان در مسیر ترسیم‌شده حرکت می‌کند و این ملت تلاش دارند تا با ایستادگی و مقاومت، دشمن را به عقب برانند.

 

در طول چهار دهه‌ای که از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد، دشمنان در هر توطئه‌ای با شکست مواجه می‌شوند به‌طوری‌که در جنگ سخت، دشمن پس از 8 سال شکست خورد و در همه توطئه‌های دیگر تیرشان به سنگ می‌خورد و روسیاه می‌شوند.

 

شکست دشمن در جنگ اقتصادی

 

امروز دشمن همه توان خود را در جنگ اقتصادی به کار گرفته و می‌کوشد تا با اعمال تحریم‌ها و دیگر اقدامات، در جنگ اقتصاد بتواند مردم را تسلیم کند و روزبه‌روز فشارها را در این راستا بیشتر می‌کند اما تنها راه عبور از این مرحله مشکلات اقتصادی نیز توجه به ظرفیت‌های داخلی و ناامید شدن از دشمنان است.

 

متأسفانه عده‌ای کوتاه‌فکر چشم به خارج از کشور دوخته و بر این تصور هستند که رفع مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها تنها با مذاکره با آمریکا امکان‌پذیر است درحالی‌که رهبری با سخنان خود حجت را بر مردم تمام کردند و رفع مشکلات اقتصادی در داخل کشور و با تکیه‌بر ظرفیت‌های داخلی امکان‌پذیر است.

 

عمل به بندبند سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، راه را برای ادامه مسیر هموارتر می‌کند و رهنمودهای رهبری چراغ راهی برای ادامه مسیر انقلاب است که بر همه مسئولان و ملت ایران لازم است عمل به سخنان رهبری را در صدر کارها قرار دهند تا به امید حق پیروز باشیم و این پرچم انقلاب به دست حضرت ولیعصر(عج) برسد.

 

همایون رهبران کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: به فرموده رهبری سال‌ها باید بگذرد تا ابعاد فتنه ۸۸ مشخص شود، فتنه‌ای که از قبل طراحی‌شده بود و عده‌ای تلاش داشتند با این آشوب‌ها و اعتراض‌ها سیستم انتخاباتی را مخدوش و تقلب در انتخابات را بهانه کرده بودند.

 

سخنرانی که همه زوایای فتنه را بررسی کرد

 

وی افزود: سخنان رهبری در ۲۹ خرداد سال ۸۸ یکی از جامع‌ترین و کامل‌ترین سخنرانی‌ها بود؛ امام خامنه‌ای در این سخنرانی همه زوایای فتنه را بررسی کرده و توضیح دادند و یک تحلیل بی‌طرفانه را در سخنان خود ایراد کردند.

 

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: رهبری در این سخنان بر قانون مداری تأکید ویژه داشتند و به عبرت گرفتن از حوادث قبل در طول تاریخ مانند بنی‌صدر اشاره کردند و سخنان رهبری آبی بر آتش فتنه بود.

 

وی عنوان کرد: اگر فصل الخطاب سخنان رهبری نبود فتنه و توطئه‌های آن به سمت‌وسوی دیگری می‌رفت ولی رهبری در سخنان خود بر صبر و تحمل سفارش کردند و فرمودند اگر اعتراضی هم وجود دارد باید از مجاری قانون وارد شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران