مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:

پرداخت یارانه دستمزد به بنگاه‌های اقتصادی

پرداخت یارانه دستمزد به بنگاه‌های اقتصادی
شناسه خبـر : ۱۹۵۸۳ سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: بنگاه‌های اقتصادی که با حفظ اشتغال موجود اقدام به جذب نیروی کار جدید کنند وزارت تعاون به مدت یک سال معادل یک‌سوم حداقل دستمزد را پرداخت می‌کند.

به گزارش سفیر افلاک، علی آشتاب صبح امروز در جمع خبرنگاران از پرداخت یارانه دستمزد خبر داد و اظهار داشت: تمام بنگاه‌های اقتصادی که با حفظ اشتغال موجود اقدام به جذب نیروی کار جدید کنند وزارت تعاون به مدت یک سال معادل یک‌سوم حداقل دستمزد را پرداخت می‌کند.

 

وی افزود: پرداخت یارانه دستمزد کمک شایانی به کاهش قیمت تمام‌شده محصول در بنگاه‌های اقتصادی می‌کند و فرصتی است تا کمبود نیروی انسانی در بنگاه‌های اقتصادی جبران و از طرفی زمینه ایجاد اشتغال برای افراد فراهم شود.

 

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان عنوان کرد: کارفرمایان بنگاه‌های فعال اقتصادی و تعاونی‌های دارای کد کارگاهی تأمین اجتماعی در صورت به‌کارگیری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی سهم کارفرما به مدت یک سال معاف می‌شوند.

 

وی گفت: از همه فعالان اقتصادی بخش‌های مختلف درخواست داریم نیاز نیروی انسانی خود را شناسایی و به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اعلام کنند تا با همکاری مراکز کاریابی نسبت به تأمین نیرو اقدام شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران