جشنواره «روز مزرعه» در بروجرد برگزار شد

جشنواره «روز مزرعه» در بروجرد برگزار شد
شناسه خبـر : ۱۹۵۸۰ سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: جشنواره روز مزرعه با حضور کشاورزان شهرستان دورود و بروجرد برگزار شد.

عزت اله نباتی در گفت‌وگو با سفیر افلاک، با اشاره به برگزاری جشنواره روز مزرعه در بروجرد اظهار داشت: در این برنامه آخرین دستاوردهای کارشناسان و یافته‌های تحقیقاتی در بخش کشاورزی به کشاورزان ارائه داده می‌شود و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه، طرح‌ها و ایده‌های جدید برای کشاورزان بیان می‌شود.

 

وی ارتقاء روش‌های کشاورزی و افزایش تولید محصولات را هدف اصلی این برنامه برشمرد و افزود: با ارقام کشت جدید در غلات خصوصاً گندم و جو و با استفاده از بذرهای مناسب و اصلاح‌شده می‌توان افزایش تولید گندم و سایر غلات را در شرایط آبی دو تا سه برابر افزایش داد.

 

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد بیان کرد: در اجرای این برنامه کیفیت محصولات تولیدی در کنار افزایش تولید بسیار مهم است و یافته‌های جدید علمی در بخش‌های مختلف و استفاده از تجربیات کشاورزان در این برنامه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 

وی تصریح کرد: در شرایط جدید و با توجه به کم‌آبی‌هایی که در سال‌های اخیر شاهد بودیم، باید در راستای کشت محصولات به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود و از روش‌هایی استفاده گردد که با مصرف کمتر آب بتوانیم محصولات بیشتری را تولید کنیم؛ حفظ منابع آب‌وخاک برای تولید محصولات کشاورزی دو موضوع مهم است که باید موردتوجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران