کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با سفیر افلاک؛

سخنان قاطع رهبر انقلاب ماهیت و خوی استکباری آمریکا را برملا کرد/«مقاومت» راه مقابله با دشمن

سخنان قاطع رهبر انقلاب ماهیت و خوی استکباری آمریکا را برملا کرد/«مقاومت» راه مقابله با دشمن
شناسه خبـر : ۱۹۵۶۴ شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه سخنان قاطع رهبر انقلاب ماهیت و خوی استکباری آمریکا را برملا کرد گفت: راه مقابله با آمریکا مقاومت و همچنین پایبندی به رهنمودهای مقام معظم رهبری و آرمان‌های انقلاب است.

رضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با نخست‌وزیر ژاپن اظهار داشت: مقام معظم رهبری واقعیت امر را برای جهانیان مشخص کردند؛ ایران در سه مقطع به آمریکا حسن نیت نشان داد و هر بار آمریکا علاوه بر عدم حسن نیت، به تعهدات خودش عمل نکرد و هر بار هم بر زیاده‌خواهی و خوی استکباری خود اضافه کرد.

 

وی افزود: یکی از آن‌ها بحث صنعت ملی شدن نفت بود، آمریکایی‌ها با ملی شدن صنعت نفت ایران مخالف بودند؛ دوم بحث آزادسازی گروگان‌های آمریکایی در لبنان بود که جورج بوش پدر بیانه‌ای صادر کرد و گفت حسن نیت، حسن نیت می‌آورد که باز ایران اعتماد کرد و گروگان‌ها را آزاد کرد اما در مقابل آمریکا حتی حاضر نشد عراق را به‌عنوان متجاوز اعلام کند و اسرای ایرانی را که دربند رژیم صهیونیست بود آزاد کند و در این زمینه کوچک‌ترین قدمی برنداشت و همواره ایران را به‌عنوان کشوری تروریستی در جهان معرفی کرد.

 

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: سومین موردبحث مذاکرات هسته‌ای بود که کاملاً در بحث برجام بی‌اعتمادی آمریکایی‌ها کاملاً واضح و روشن بود، نمونه بارز آن پایبند نبودن آمریکا حتی به معاهدات بین‌المللی است لذا رویارویی با آمریکا درگرو اشخاص یا یک رئیس‌جمهور قبلی یا فعلی نیست چراکه ساختار دولت آمریکا و اندیشه و رفتارش بر مبنای منافع خودشان است.

 

مقاومت راه مقابله با آمریکا

 

وی بیان کرد: راه مقابله با آمریکا تنها مقاومت و پایبندی به رهنمودهای مقام معظم رهبری و آرمان‌های انقلاب است؛ در دیداری که رهبری با نخست‌وزیر ژاپن داشت آمریکا تحقیر شد و هیچ عقل سلیمی مذاکره با دروغ‌گو و مکار را قبول ندارد.

 

رضایی خاطرنشان کرد: سخنان قاطع رهبر انقلاب در خصوص عدم مذاکره با آمریکا به‌عنوان کشوری با ساختار استکباری و رسانه‌ای شدن آن به‌واسطه سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران به‌خوبی ماهیت و خوی استکباری آمریکا را برملا ساخت و در این دیدار مقام معظم رهبری به‌صراحت بیان فرمودند من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم و هیچ پاسخی به او ندادم و نخواهم داد لذا همین بیانات به جهانیان اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا حتی صلاحیت دریافت پیام راهم ندارد.

 

وی گفت: سخنان مقام معظم رهبری نشان دادند که مذاکره با آمریکا خسران دارد و باهمین مصاحبه دروغ‌گویی آمریکا به جهانیان کاملاً آشکار شد و با انعکاس این دیدار و پاسخ قاطعانه امام خامنه‌ای در خصوص توطئه جدید آمریکا در بحث وجهه جهان سازی و نقش بازی کردن برای اهمیت به مذاکره و تمایل به مذاکره و سازش از سوی آمریکا برملا شد.

 

مقام معظم رهبری حجت را بر همگان تمام کرد

 

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: در بیانات رهبری به‌خوبی مشخص بود حتی رئیس‌جمهور ژاپن به‌عنوان دوست ترامپ و نه به‌عنوان خیرخواه و میانجی پیام را آورد؛ اگر آمریکا از مذاکره صحبت می‌کند به دنبال مذاکره‌ای است که بتواند منافع او را تأمین کند و تسلیم محض خواسته‌های آن‌ها شدن است.

 

وی عنوان کرد: در این دیدار مقام معظم رهبری حجت را بر همگان تمام کردند و مشخص کردند پیروزی تنها با مقاومت، ایستادگی وعدم تسلیم در برابر استکبار دست‌یافتنی است؛ رهبری همچنین با اشاره به بیداری ملت‌ها در مقابل زیاده‌خواهی آمریکا، به‌نوعی توجیه کردن دولت‌مردان ژاپنی از خواب غفلت بیدار شوند و خود را از سیطره آمریکا بیرون بکشند.

 

رضایی بیان کرد: بعد از جنگ جهانی دوم بی‌حرمتی‌های متعددی از سوی آمریکا علیه ژاپن صورت گرفته است که سربازان آمریکایی در ژاپن حضور داشتند و چه‌کارها که نکردند و این نتیجه ارتباط با آمریکاست، هرکسی به آمریکا اعتماد کند یقیناً عواقبی جز تحت سیطره بودن ندارد؛ در مقابل مقاومت و ایستادگی باعث شد که سربازان آمریکایی جلوی رزمندگان ایران در قضیه خلیج‌فارس زانو بزنند و گریه کنند.

 

خفت و خواری عربستان صعودی و امارات

 

وی گفت: کشورهایی مثل عربستان صعودی و امارات به‌عنوان دست‌نشانده‌های آمریکا در منطقه به خفت و خواری افتاده‌اند و حتی با الفاظ بسیار نامناسبی که ترامپ علیه آن‌ها به کار می‌برد بازهم در جهت اهداف آمریکا پیش می‌روند.

 

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: در طول تاریخ و مطالعه نهضت‌ها و قیام‌ها مقاومت در مقابل زیاده‌خواهی و استکبارستیزی مؤلفه‌ای است که جواب داده و نتیجه آن خودسازی و به‌نوعی واکسینه شدن در مقابل زیاده‌خواهی‌های استکبار بوده است.

 

وی افزود: مذاکره زمانی مناسب است که بُرد در مقابل بُرد باشد و طرف مذاکره‌کننده هم اهلیت داشته باشد و می‌بینیم که آمریکا در طول تاریخ در تمام  مذاکراتش هیچ‌گاه به تعهداتش پایبند نبوده کما اینکه در عصر کنونی هم ازیک‌طرف بحث مذاکره را دارد و از طرفی تهدید می‌کند که این دو قابل‌جمع نیست و برداشت آن‌ها از مذاکره تسلیم شدن طرف مقابل است.

 

ملت ایران در مقابل تحریم‌ها سر خم نمی‌کنند

 

رضایی تصریح کرد: بهترین راه، مقاومت و ایستادگی بر سر اصول جامعه است، یکسری پارامترهایی که حوزه مقاومت دارد و در سایر نهضت‌ها نمی‌توان آن‌ها را دید مقاومت و اعتقاد است و زمانی که اعتقاد و ایمان قلبی به هدفی وجود دارد میزان حرکت رو به رشد کاملاً مشهود است.

 

وی خاطرنشان کرد: در حوزه مقاومت آنچه متمایزکننده نهضت انقلابی به شمار می‌رود ایمان و اراده قلبی است؛ مقاومت هشت سال دفاع مقدس ما در مقابل تمام قدرت‌های استکباری در آن زمان به خاطر همین ایمان مشهود بوده است؛ برای مقاومت هدف بسیار مهم است و برای رسیدن به هدف باید یقین و اراده داشته باشیم.

 

کارشناس مسائل سیاسی گفت: دشمن هم متوجه شده است که اراده پولادین ملت به خاطر ایمان داشتن به هدفمان است و نمی‌توان با تحریم بشکند؛ یکی از ضعف‌های دشمن عدم شناخت کافی نسبت به مردم است بااین‌حال که چندین بار ملت را آزمایش کرده و متوجه شده‌اند که این ملت در مقابل تحریم‌ها سر خم نمی‌کنند.

 

داشتن اقتصاد مقاومتی و درون‌زا

 

وی بیان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، باید اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درون‌زا داشته باشیم وگرنه دشمن کاملاً متوجه شده است که ملت ما ملتی مقاوم و بااراده است و با هوشیاری تمام در مقابل توطئه‌ها می‌ایستد و در تحریم‌ها موفق نبوده‌اند.

 

رضایی بابیان اینکه آنچه مهم بوده تقویت هم‌افزایی و درک متقابل درونی توطئه‌های دشمن است عنوان کرد: ضعف دیگر دشمن عدم شناخت از انقلاب ونیروهای انقلابی است، استکبار غرور کاذبی دارد و به‌ظاهر حاضر نیست که آن را بشکند.

 

وی خاطرنشان کرد: امنیت منطقه‌ای درگرو افزایش و تقویت بنیه و توان دفاعی و گره خوردن منافع منطقه‌ای باهم یعنی راهبرد و استراتژی منافع مشترک است و می‌بینیم که کشورهایی مثل عربستان صعودی از روی نادانی در زمین ابرقدرتی مثل آمریکا بازی می‌کنند و دقیقاً خواسته‌های آمریکا را در منطقه پیاده می‌کنند به خاطر اینکه امنیت منطقه را دچار چالش کنند و ما باید هوشیاری کامل را در کشورهای اسلامی داشته باشیم.

 

خوی استکباری آمریکا

 

کارشناس مسائل سیاسی افزود: به گواه تاریخ و تمام پیمان‌های بین‌المللی تسلیم در مقابل استکبار هیچ منفعتی برای آن کشور ندارد و به معنای از دست دادن فرصت و تبعیت محض از خواسته طرف مقابل است، تبعیت کردن از خواسته‌ها به معنای بی‌هویتی، عدم اراده و واگذاری تمام منافع و داشته‌های گذشته در مقابل دشمن است.

 

وی عنوان کرد: اگر فرمایشات مقام معظم رهبری را مدنظر قرار می‌دادیم امروزه برجام بی‌فرجامی به این شکل باقی نمی‌ماند؛ خوی استکبار، خوی برتری‌جویی است و در مذاکره با کشورهای بدعهد و پیمان‌شکن جز دادن فرصت به آن‌ها چیزی عاید ما نمی‌شود وقطعا مذاکره نه‌تنها سودی ندارد بلکه زیان‌بار خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران