امام جمعه موقت خرم‌آباد:

درخواست مذاکره ترامپ نشانه عظمت و قدرت ملت ایران و ضعف دشمن است

درخواست مذاکره ترامپ نشانه عظمت و قدرت ملت ایران و ضعف دشمن است
شناسه خبـر : ۱۹۵۵۹ جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: اگر امروز ترامپ از کشور ما درخواست مذاکره می‌کند نشانه عظمت و قدرت ملت ایران و نشانه ضعف دشمن است.

به گزارش سفیر افلاک، حجت‌الاسلام بهروز شمسی فر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اين هفته خرم‌آباد با اشاره به اهميت دشمن‌شناسی اظهار داشت: انسان باید نسبت به برنامه‌های دشمن آگاه باشد، اگر انسان نداند دشمنش چه لباس، خوراک و برنامه‌ای دارد ممکن است در لباس او درآمده و ضمن قدم زدن در مسیر دشمن در دام او بیفتد.

 

وی بابيان اینکه انسان بصیر در مسیر دشمن قرار نمی‌گیرد افزود: انسان بايد دشمن‌شناس به‌موقع باشد و هر جامعه‌ای که دشمنش را بشناسد در مسیر رشد و کمال دچار انحراف نمی‌شود.

 

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با معرفی دشمنان درونی و بيرونی انسان خاطرنشان كرد: میل به ریاست، قدرت و شهوت دشمنان درونی انسان هستند، انسان بايد در برخورد با امیال درونی طبق شرع مقدس و عقل عمل كرده و خود حاکم بر امیال شود.

 

وی گفت: در روايتی از امام علی(ع) بیان‌شده كه سخت‌ترین و بالاترین دشمن انسان غضب اوست و انسان خشمگین در دست سخت‌ترین دشمن است.

 

شمسی فر بيان كرد: یکی از مصادیق خیرات در جنگ اقتصادی امروز، ازدواج جوانان است انسان‌های صالحی که توان مالی دارند برای فراهم نمودن شرايط ازدواج جوانان ورود پیدا کنند و در اين مسير سرمایه‌گذاری کنند چراكه با ازدواج بسياری از مفاسد اخلاقی، اجتماعی کاهش پیدا می‌کند.

 

وی بابیان اینکه شهادت مدال افتخاری است كه پروردگار به گردن بندگان خاص و مطیع خود آویزان می‌کند تصريح كرد: رشد و ترقی ما مرهون خون شهداست، اگر امروز ترامپ از کشور ما درخواست مذاکره می‌کند نشانه عظمت و قدرت ملت ایران و نشانه ضعف آن‌هاست.

 

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد گفت: دشمنان ما متکبر هستند و در مقابل کسی سر تعظيم فرود نیاورده‌اند مگر اینکه طرف مقابل قدرتمند باشند و امروز درخواست آمريكا برای مذاكره و قدرتمندی ما به‌واسطه آن استقلال، آزادی و عزتی است كه شهيدان برای ما به ارمغان آورده‌اند.

 

وی با اشاره به بخشی از بيانات رهبری در خصوص عاقلانه نبودن امر دل‌خوش كردن به مذاكرات با آمريكا افزود: مذاکره با آمریکا دردی از جامعه ما را برطرف نخواهد کرد، دشمنان به دنبال این هستند که حضور مقتدرانه ما را در منطقه از بين ببرند؛ از طرفی کدام انسان عاقلی خود را در مقابل دشمنش خلع سلاح می‌کند؟

 

شمسی فر با اشاره به سالروز تشكيل جهاد كشاورزی بيان كرد: جهاد کشاورزی به‌عنوان یک‌نهاد انقلابی تشكيل شد و در زمان‌های گوناگون همچون دوران دفاع مقدس با عنوان سنگر سازان بی سنگر و هم‌اکنون در عرصه تولید و اشتغال مشغول خدمت به مردم هستند.

 

وی به 31 خرداد سالروز شهادت چمران اشاره کرد و اظهار داشت: شهيد چمران با بالاترین مدرک و تخصص و درخواست از کشورهای دیگر اما جهاد و خدمت به مردم را برگزید؛ امیدواريم مسئولین ما ساده زیستی و خدمت به مردم را انتخاب کنند چراکه مردم ولی‌نعمت ما هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران