در پس بی‌توجهی مسئولان؛

پسا سیلاب به مقصد «مرگ» رسید/تصادفات خونین جاده‌ای تحفه سیل به لرستان

پسا سیلاب به مقصد «مرگ» رسید/تصادفات خونین جاده‌ای تحفه سیل به لرستان
شناسه خبـر : ۱۹۵۴۳ چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

وقوع سیلاب در لرستان خسارت جدی به جاده‌های استان وارد کرد و هر روزه تصادفات مرگباری در سطح محورهای استان رقم می‌خورد.

به گزارش سفیر افلاک، هر زمان که کلمه محرومیت به میان می‌آید خودبه‌خود نام لرستان در ذهن مردم این استان نقش می‌بندد؛ محرومیتی که در یک یا دو زمینه خلاصه نمی‌شود بلکه گستردگی آن به معنای واقعی کلمه «لرستان» است.

 

از تمام مسائل عقب‌افتاده این استان که بگذریم، نمی‌توان از زیرساخت‌های عمرانی و جاده‌ای نامناسب این استان گذشت، زیرساخت‌هایی که با جان انسان سروکار دارد و تاکنون بسیاری از مردم این استان قربانی نبود جاده ایمن، چهار خطه و مناسب شده‌اند.

 

جاده‌های لرستان قربانی می‌گیرد

 

و اما 12 فروردین‌ماه امسال بود که سیل آمد و لرستان را از آنچه بود محروم‌تر کرد، سیلاب ویرانگری که خانه و کاشانه مردم را با خود بُرد، اگر از خسارات مالی و جانی سیل لرستان بگذریم حوادث پسا سیل است که گریبان گیر مردم شده است.

 

 

جاده‌هایی که براثر وقوع سیلاب تخریب شده و اکنون به قتلگاه مردم تبدیل‌شده است، 74 روز از وقوع سیل دل‌خراش لرستان می‌گذرد ولی تاکنون جاده‌های استان وضعیت مناسبی ندارند و هرروز شاهد تصادفات مرگبار هستیم.

 

تصادفات دلخراش در محورهای خسارت دیده سیل

 

علی‌رغم اینکه پس از سیل نیروهای جهادی، بسیجی، ارتش و سپاه وارد کار شده و اقداماتی در راستای رفع مشکل انسداد محورها انجام دادند تا آب، نان، آذوقه و اقلام امدادی به دست مردم سیل‌زده ب