کام تلخ کشاورزان پلدختری در فصل برداشت محصول؛

بی‌توجهی مسئولان به تنها دارایی سیل‌زدگان/نبود کمباین داد کشاورزان را درآورد

بی‌توجهی مسئولان به تنها دارایی سیل‌زدگان/نبود کمباین داد کشاورزان را درآورد
شناسه خبـر : ۱۹۵۳۸ سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶

تنها دارایی برخی از مردم پل‌دختر تولیدات کشاورزی است ولی نبود کمباین برای برداشت محصول به دغدغه آن‌ها تبدیل‌شده و همین امر سبب اعتراض و تجمع کشاورزان در پل‌دختر شد.

به گزارش سفیر افلاک، شهرستان پل‌دختر با داشتن دشت‌های حاصلخیز واشیان، بن بازه چم مهر وجایدر با توجه به بارش‌های آبی مناسب در سال زراعی گذشته محصولات کشاورزی قابل‌توجهی داشته و امسال شاهد افزایش تولیدات کشاورزی به‌ویژه گندم و جو در این شهرستان هستیم.

 

این در حالی است که سیلاب ویرانگر 12 فروردین‌ماه تمام داشته مردم را با خود بُرد و خسارت سنگینی به بخش کشاورزی پل‌دختر وارد کرد، بااین‌وجود برخی مزارع کشاورزی که از خطر سیلاب در امان ماند تولیدات خوبی به بار آورده و شاید تنها داشته و چشم و امید برخی از مردم پل‌دختر به همین تولیدات کشاورزی است.

 

خسارت سیلاب به اراضی کشاورزی

 

حال که فصل برداشت محصولات کشاورزی فرارسیده اما مردم سیل‌زده پل‌دختر با مشکل نبود کمباین مواجه هستند که همین امر سبب اعتراض کشاورزان شده است چرا که به دلیل بی‌تدبیری مسئولان در ساماندهی کمباین‌ها در فصل برداشت فضا برای دلال‌بازی برخی افراد سودجو فراهم‌شده تا با اختلاف‌افکنی در بین مردم زمینه ناراحتی و گلایه‌مندی کشاورزان را در شهرستان به وجود بیاورند.

 

 

یکی از کشاورزان پل‌دختری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: کشت‌های ما اطرافش درو شده که سبب می‌شود مورد چرای دام و آتش‌سوزی و .. قرار بگیرد و کشت ما از بین برود، برخی متولیان که کمباین را به پل‌دختر آورده‌اند فقط کمباینی که وجود دارد را برای برداشت کشت اقوام خود آورده و سپ