گشت و گذر با چاشنی «مرگ»؛

رودخانه‌های لرستان جان می‌گیرند/غرق شدن 11 نفر طی 30 روز

رودخانه‌های لرستان جان می‌گیرند/غرق شدن 11 نفر طی 30 روز
شناسه خبـر : ۱۹۵۱۷ شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰

طی 30 روز اخیر 11 نفر در رودخانه و آبشارهای لرستان غرق شده و حوادث غرق شدگی در استان لرستان سیر صعودی به خود گرفته است.

به گزارش سفیر افلاک، آبتنی و خنکای رودخانه‌ها در فصل گرم سال هر انسانی را وسوسه می‌کند، در این روزهای گرم برخی به دل طبیعت سفر می‌کنند تا از زیبایی‌های طبیعی مناطق مختلف دیدن کنند اما در کنار این طبیعت با دیدن آبشارها و رودخانه‌ها برای آبتنی اقدام می‌کنند که گاهی منجر به یک حادثه تلخ و غیرقابل‌جبران می‌شود.

 

در بسیاری از رودخانه‌ها و آبشارها شرایط لازم برای شنا وجود ندارد و گاهی آبتنی‌ها در رودخانه‌ها ممکن است سبب داغدار شدن یک خانواده شود.

 

Image result for ‫شنا در رودخانه ها‬‎

 

شنا یکی از ورزش‌های مفرح، بسیار شاد و لذت‌بخش برای همه گروه‌های سنی است و از کودکان گرفته تا نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان به شنا علاقه دارند، اما شنا تنها در استخرها و مناطقی که دارای نکات ایمنی و استانداردهای لازم بوده مجاز است.

 

متأسفانه هرساله تعدادی از هم‌وطنانمان در مناطق مختلف خصوصاً در کنار رودخانه‌ها و آبشارها براثر شنا و آبتنی جان خود را از دست می‌دهند که بیشتر غرق‌شدگی‌ها در کنار رودخانه‌های کم‌عمق صورت می‌گیرد درصورتی‌که توجه به چند نکته می‌تواند از آمار غرق‌شدگی در فصل گرما بکاهد.

 

بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، در سال گذشته ۹۳۵ نفر براثر غرق‌شدگی در کشور جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با سال 96  که آمار تلفات غرق‌شدگی هزار و ۲۶ نفر بود ۸.۹