تئوريسين و تحليل‌گر سياسی غرب آسيا در گفت‌وگو با سفیر افلاک؛

ترامپ كشورهای عربی را به يک گاو شیرده تبدیل کرده است/«ایستادگی» شرط لازم در مقابل نظام سلطه

ترامپ كشورهای عربی را به يک گاو شیرده تبدیل کرده است/«ایستادگی» شرط لازم در مقابل نظام سلطه
شناسه خبـر : ۱۹۵۰۳ چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶

تئوريسين و تحلیل‌گر سیاسی غرب آسیا با بیان اینکه ترامپ كشورهای عربی را به يک گاو شیرده تبدیل کرده است گفت: ايستادگی در برابر نظام سلطه به يک تفكر و گفتمان تبدیل‌شده است.

اميرعلی حيدر اميری در گفت‌وگو با سفیر افلاک، با اشاره به وجود مقاومت در بخش اعظمی از انديشه و گفتمان امام(ره) اظهار داشت: بر پایه دكترين مقاومت امام(ره) كه امروز در دنيا نهادینه‌شده است بايد در مقابل نظام سلطه، استكبار، استثمار، استعمار و صهيونيسم جهانی مقاومت نمود.

 

 وی افزود: گام‌به‌گام جلو آمدن استكبار، القای منويات و تفكرات و تصاحب كشورها ازجمله ویژگی‌های بارز و شاخص نظام سلطه‌گر است كه در پی عدم مقاومت و ايستادگی يک ملت در برابر استكبار حاصل می‌شود.

 

کارشناس مسائل سياسی با اشاره به بخشی از بيانات رهبری در خصوص ريشه عقلايی، منطقی، علمی و دينی مقاومت خاطرنشان كرد: همچنان كه منطق، عقل، دين و علم ثابت كرده شرط لازم و ضروری در مقابل نظام سلطه، زورگويان، زياده خواهان و افرادی كه هدفشان تضييع حقوق ديگران هستند ايستادگی است.

 

 وی تصريح كرد: در گفتمان مقاومت اگر جلوی نظام سلطه را سد كنی و دشمن به سد مقاومت برخورد كند سریع‌تر وادار به عقب‌نشینی می‌شود همچنان كه سيد نصرالله گفت و الله صهيونيسم جهانی از تارعنکبوت سست‌تر است.

 

نويسنده اولين كتاب بيداری اسلامی بابیان اینکه بر اساس دكترين مقاومت امام(ره)، امروز ايستادگی در برابر نظام سلطه به يک تفكر و گفتمان تبدیل‌شده است گفت: امروز رهبری مبحث مقاومت را به حدی پرورش دادند كه محور مقاومت در بين شيعيان و مسلمان و آزادی خواهان جهان به‌عنوان يک گفتمان مطرح در مقابل محور سازش، بیان‌شده است.

 

وی عنوان کرد: امروز می‌بینیم مردم افغانستان، پاكستان، عراق، سوريه، يمن لبنان و حتی آفريقا بر اساس گفتمان مقاومت مسير خود را پیداکرده و شيعيان جهان به تأسی از تفكر مقاومت امام(ره)و رهبری در مقابل نظام سلطه ايستادگی می‌کنند.

 

تئوريسين و تحلیل‌گر سیاسی غرب آسیا با اشاره به عقد قراردادهای ميلياردی آمريكا با عربستان در راستای فروش اسلحه‌های دپو شده ذرات خانه‌ها بيان كرد: عربستان چون دچار وادادگی و تسليم در برابر آمريكا شده است اگرچه تمام سرمايه و منابع مادی خود را در اختيار آمريكا قرار داده اما تحقير هم می‌شود و از طرفی ترامپ كشورهای عربی خصوصاً عربستان را به‌عنوان يک گاو شیرده خطاب می‌کند.

 

وی بابیان اینکه عدم ايستادگی در مقابل زیاده‌خواهی آمريكا، حرص و طمع آن‌ها را بيشتر می‌کند افزود: زمانی كه تيم مذاکره‌کننده ما در برجام با ريختن بتن در قلب راكتور اراک، كاهش تعداد سانتريفيوژها و غنی‌سازی 3.7 درصد موافقت كردند علناً و عملاً دشمن یک‌قدم جلو آمد و بحث موشک‌های بالستيک ما را مطرح كرد.

 

امیری از قدرت منطقه‌ای و هژمونی منطقه‌ای جمهوری اسلامی به‌عنوان بانی، ناشر و ترویج‌دهنده تفكر مقاومت در اقصی نقاط دنيا یادکرد و گفت: برجام های موشكی، حقوق بشر و قدرت منطقه‌ای زاييده تسليم شدن گام‌به‌گام در برابر آمريكا و استكبار است.

 

نويسنده كتاب جنگ نرم در رابطه با كاهش هزينه مقاومت در برابر هزینه تسليم شدن خاطرنشان کرد: نفوذ در ميان ملتی كه تسليم تفكر منحط امپرياليسم آمريكا، صهيونيسم جهانی و نظام سلطه شده راحت‌تر است چراكه چنين مردم بيگانه بافرهنگ مقاومت تمام هستی‌اش از معادن تا منابع غنی، انرژی و حتی تفكرش هم غصب شده است.

 

وی تصریح کرد: بر اساس منشور مقاومت عاشورا، هر سرزمينی برای محور مقاومت و آزادی خواهان جهان كربلاست و هرروز برای ما عاشوراست؛ امروز گفتمان مقاومت گفتمانی قوی با پشتوانه دينی، عقلی، علمی و منطقی است و نام ايران به‌عنوان رهبر جهان اسلام و محور مقاومت برای هميشه بر بلندای تاريخ خواهد درخشيد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران