تبعیت از منویات رهبری چراغ راه رسیدن به قله‌ پیشرفت/یاس دشمنان در برابر جبهه مقاومت

تبعیت از منویات رهبری چراغ راه رسیدن به قله‌ پیشرفت/یاس دشمنان در برابر جبهه مقاومت
شناسه خبـر : ۱۹۴۹۷ چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

امروز دشمن در تلاش است تا با فشار، تحریم و تهدید ملت ایران را وادار به تسلیم کند اما این آروز را به گور خواهد برد و ملت ایران به رهبری مقام معظم رهبری در مسیر ترسیم شده انقلاب با مقاومت و ایستادگی این راه را ادامه خواهند داد.

به گزارش سفیر افلاک، انقلاب اسلامی ایران چهار دهه پیش به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسید، انقلابی که ندای عدالت، توجه به مستضعفان عالم، بیزاری از ظلم و ستم، دوری از اشرافی گری و استکبارستیزی را در سراسر عالم فریاد زد و پیروزی انقلاب اسلامی ایران، حکومت پهلوی را که سال‌ها چشم به بیگانگان دوخته بودند و بدون اجازه آمریکا و انگلیس جرات آب خوردن را نداشتند و درنهایت تحقیر هم می‌شدند را ساقط کرد.

 

ملت ایران از همان ابتدای پیروزی انقلاب به رهبری امام(ره) روی پای خود ایستاد و نخستین گام‌ها را برای پیشرفت این کشور برداشتند و علیرغم جنگ هشت‌ساله، تحریم‌ها، تهدیدها و فشارها اما ملت ایران در مسیر ترسیم‌شده امام(ره) حرکت کرد و بی‌اعتنا به همه تهدیدهای دشمن روزبه‌روز برای اقتدار و سربلندی این کشور تلاش کردند.

 

ایستادگی ملت ایران

 

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دست منفعت‌طلبان خارجی از این کشور خارج شد و دشمنان در این سال‌ها برای رسیدن به اهداف خود توطئه‌ها و ترفندهایی را طراحی کردند اما علیرغم همه این موانع، ملت ایران ذره‌ای از این مسیر دور نشده و محکم‌تر از همیشه پای ارزش‌ها و آرمان‌ها ایستاده‌اند.

 

امروز دشمن در جنگ اقتصادی می‌کوشد تا ملت ایران را وادار به تسلیم کند اما تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی ملت را زمین‌گیر نخواهد کرد و ملت ایران با ایستادگی و مقاومت از این مشکلات نیز عبور خواهد کرد و بار دیگر دشمنان را روسیاه می‌کند.

 

قدرت جبهه مقاومت

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران روز گذشته در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) بر مقاومت تأکید فراوانی داشتند و مقاومت را کلمه مشترک و موردقبول همه ملت‌ها در غرب آسیا خواندند و خاطرنشان کردند: البته برخی هنوز جرأت نمی‌کنند وارد میدان شوند اما بسیاری نیز در میدان هستند.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جبهه مقاومت را امروز قوی‌تر از هرروز دیگر دانستند و افزودند: شکست‌های آمریکایی‌ها در لبنان، عراق، سوریه و فلسطین، نمود اقتدار جبهه مقاومت است.

 

ایشان مقاومت بی‌وقفه ملت ایران و توفیق و پیشرفت جمهوری اسلامی را مشوق دیگر ملت‌ها به «مقاومت» برشمردند و عنوان کرد: صاحب‌نظران بین‌المللی و برخی تحلیلگران آمریکایی نیز به این واقعیت اذعان کرده‌اند.

 

ویژگی‌های برجسته امام خمینی(ره)

 

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سفیر افلاک با اشاره به سخنان رهبری در حرم مطهر امام(ره) اظهار داشت: اصول فکری امام(ره) نقشه راه ملت ایران است و ملت ایران برای رسیدن به قله‌های پیشرفت و ادامه مسیر انقلاب باید به اصول فکری امام(ره)استناد داشته باشند.

 

وی افزود: دشمن سعی دارد با مجهول نمودن ارکان اصلی شخصیت امام(ره) و یا سطحی، غلط و انحرافی معنا کردن این ارکان شخصیتی، شخصیت امام(ره) را تحریف نماید و نقشه راه ملت ایران را مخدوش کرده و مانع ادامه راه انقلاب توسط مردم شوند.

 

 نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اعتماد به خدا، بی‌اعتمادی به دشمن، مبارزه با اشرافی گری، اجتناب از تجمل‌گرایی، استکبارستیزی، اعتقاد و اعتماد واقعی به مردم را از مهم‌ترین ویژگی‌های امام خمینی(ره) برشمرد و بیان کرد: امام(ره) از ویژگی‌های برجسته‌ای برخوردار بودند و ازجمله بر مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن و نظام سلطه تأکید فراوان داشتند.

 

یاس دشمنان در برابر مقاومت

 

وی عنوان کرد: امام خمینی(ره) درحالی‌که نهایت تواضع در برابر ملت ایران را داشتند و بیان می‌فرمود که به من خادم بگوئید بهتر است تا رهبر بگویید اما در برابر دشمن باکمال اقتدار رفتار می‌کرد و می‌فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و آمریکا را شیطان بزرگ می‌نامید که این حاکی از عظمت و بزرگی امام راحل در برابر دشمن بود و همین ویژگی‌ها سبب شد تا انقلاب به پیروزی برسد و انقلاب را بعد از پیروزی تثبیت کرد و همچنین در جنگ 8 ساله علیه ایران توانست نظام را به‌سلامت به ساحل امن هدایت کند و باوجوداینکه هشت سال از 10 سال حکومت امام(ره) در جنگ سپری شد اما در این دوران اجازه نداد حتی یک انتخابات برگزار نشود و خللی به جمهوریت نظام وارد شود و همواره با مقاومت در برابر دشمن امید دشمنان را به یاس تبدیل می‌کرد.

 

گودرزی با اشاره به شرایط امروز کشور گفت: امروز در شرایط سختی به سر می‌بریم و همچنان که دشمنان در هر مقطعی با تمسک به یک ابزار مشخص سعی در ایجاد خلل درروند پیشرفت ملت ایران دارند، امروز هم از طریق فشار اقتصادی، زیاده‌خواهی و ادعاهای باطل در برابر مؤلفه‌های قدرت ما ازجمله انرژی هسته‌ای و توان دفاعی و موشکی سعی دارند مانع پیشرفت ملت ایران شوند و تلاش دارند تا با فشار اقتصادی ملت ایران را زمین‌گیر کنند بنابراین تنها راه و بهترین راه ملت ایران و مسئولان، مقاومت است.

 

اقتصاد اولویت اصلی کشور

 

وی تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری مقاومت هزینه دارد اما هزینه کوتاه آمدن در برابر دشمن بیشتر است و یا به عبارتی هزینه سازش با دشمن از هزینه چالش با دشمن بیشتر خواهد بود که نمونه آن در دوران طاغوت بود و علیرغم اینکه آن‌ها بر مقدرات ملت ایران تسلط داشتند اما بی‌توجهی، اهانت‌ها و تحقیرهایی از سوی آمریکا نصیب شاه می‌شد.

 

نماینده مردم بروجرد با اشاره به اینکه رهبری بر تمرکز اولویت‌های کشور تأکید داشتند گفت: همچنان که باروحیه مقاومت، بر مبارزه در برابر طاغوت و پس‌ازآن بر تثبیت انقلاب و مقابله با دشمنان در هشت سال جنگ تحمیلی تمرکز کردیم و ایستادیم و پیروز شدیم، امروز هم که اولویت اصلی کشور اقتصاد است می‌توان با تمرکز بر مسائل اقتصادی از این مرحله عبور کرد.

 

وی کلید همه قفل‌ها را امید به آینده دانست و افزود: امروز دشمن در تلاش است تا القا کند که نظام به بن‌بست رسیده است درحالی‌که ما مشکلات داریم اما بن‌بست نداریم و قطعاً از این مرحله هم عبور خواهیم کرد که البته عبور از این گردنه‌ها مستلزم این است که مسئولان ما موقعیت را درک کنند و با استفاده از فکر، تدبیر و درایت و روحیه جهادی ظرفیت‌های داخل کشور را فعال نمایند.

 

گودرزی عنوان کرد: قطعاً با مدیریت تخصیص بودجه، تغییر ساختار بودجه، مبارزه با قاچاق کالا، توزیع درست اعتبارات، تخصیص صحیح ارز برای تأمین کالاهای اساسی، مدیریت واردات و حمایت از تولید داخلی می‌توان از مشکلات عبور کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران