معاون استاندار لرستان:

۱۵۰میلیارد تومان تسهیلات روستایی به لرستان اختصاص یافت/تسریع جبران خسارات و مشاغل ازدست‌رفته ناشی از سیل

۱۵۰میلیارد تومان تسهیلات روستایی به لرستان اختصاص یافت/تسریع جبران خسارات و مشاغل ازدست‌رفته ناشی از سیل
شناسه خبـر : ۱۹۴۴۳ پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

معاون استاندار لرستان از اختصاص۱۵۰میلیارد تومان تسهیلات روستایی و عشایری به لرستان خبر داد و گفت: خسارات و مشاغل ازدست‌رفته ناشی از سیل تسریع شود.

به گزارش سفیر افلاک، گودرز امیری صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال لرستان از ابلاغ مرحله چهارم تسهیلات روستایی به استان خبر داد و اظهار داشت: ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی و عشایری مازاد بر سهم استان برای سرمایه‌گذاری در مناطق سیل‌زده لرستان اختصاص‌یافته است.

 

وی افزود:دستگاه‌های اجرایی و کمیته فنی این طرح باید در اسرع وقت متقاضیان واجد شرایط را شناسایی و به بانک‌ها معرفی کنند و روند پرداخت تسهیلات به آنان به‌منظور جبران خسارات و مشاغل ازدست‌رفته در این مناطق را تسریع بخشند.

 

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه بانک‌های عامل با همکاری نهادهای حمایتی تا پایان خرداد ماه نسبت به جذب باقی‌مانده اعتبارات حمایتی از محل تسهیلات روستایی برای اشتغال مددجویان اقدام کنند تصریح کرد: در راستای اشتغال عمومی در مناطق سیل‌زده با توجه به سهم هفت هزار و ۷۱۲ نفری استان، افراد واجد شرایط مناطق سیل‌زده ضمن ثبت‌نام از طریق مراکز کاریابی و انطباق با شرایط و ضوابط سازمان تأمین اجتماعی در زمینه سابقه بیمه، پالایش و با دریافت دوسوم حداقل حقوق قانون کار به مدت 100 روز در پروژه‌هایی که امکان بهره‌مندی از افراد به کار گرفته‌شده وجود دارد با تقاضای دستگاه‌های اجرایی استفاده شود.

 

وی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی که در مناطق سیل‌زده با حفظ اشتغال موجود افراد جدیدی به‌کارگیری کنند یارانه دستمزد به میزان یک‌سوم حداقل حقوق آن افراد به مدت یک سال توسط دولت پرداخت می‌شود تصریح کرد: ضرورت دارد از طریق دستگاه‌های اجرایی به واحدهای تولیدی و خدماتی استان اطلاع‌رسانی لازم انجام شود تا در به‌کارگیری متقاضیان کار رعایت عدالت و انصاف در چارچوب مقررات صورت گیرد.

 

امیری اظهار داشت: در راستای مشوق‌های بیمه‌ای برای جذب نیروهای جدید واجد شرایط به‌شرط حفظ اشتغال موجود دولت به مدت دو سال بیمه سهم کارفرما پرداخت کند، ۹۵ میلیارد تومان سهم مرحله چهارم تسهیلات روستایی ابلاغ‌شده و باید دو برابر سهم استان دستگاه‌های اجرایی طرح شناسایی و به دبیرخانه معرفی کنند تا طرح‌های واجد شرایط از بین آن‌ها انتخاب و به بانک‌ها معرفی شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

8 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران