دستاورد اصلاحات اقتصادی دولت تدبیر؛

دوخته شدن کیسه‌ها برای خروج از کشور؛ نماینده ایران در بانک جهانی هم آمریکایی می‌شود

دوخته شدن کیسه‌ها برای خروج از کشور؛ نماینده ایران در بانک جهانی هم آمریکایی می‌شود
شناسه خبـر : ۱۹۴۱۵ دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

نماینده ایران در بانک جهانی پس از پایان ماموریتش قصد اقامت دائم در آمریکا دارد و به ایران باز نمی‎گردد.

به گزارش سفیر افلاک، آنچه امروز اقتصاد ایران را تهدید می‌کند بی‌انضباطی اقتصادی است، مسئله‌ای که به کورتر شدن گره برخی مشکلات نیز دامن می‌زدند؛ راه دستیابی به تعادل در بازار، نظام اقتصادی و مالی ایده آل توجه به مباحث گوناگون ازجمله انتخاب روسای نظام بانکداری و فرماندهان واحدهای اقتصادی است تا بتوان پیرو این موضوعات به تعادل در بازار و رونق تولید دست‌یافت.

 

اگرچه آشفته‌بازاری که امروز به وجود آمده، به بیکاری دامن زده، تورم بالاگرفته و مردم را غرق در مشکلات کرده است به تحریم و مسائلی ازاین‌دست نسبت داده می‌شود ولی تصمیمات غلط برای روی کار آمدن برخی با گرایش اقتصادی لیبرالی در دامنه دولت و چیدمانی از فرستادگان دانشگاه‌های شبکه‌سازی شده غربی، رقم خوردن این‌چنین وضعیت اقتصادی در کشور دور از انتظار نیست.

 

خط انحرافی اقتصاد ایران

 

دولت تدبیر و امید با یک برنامه اصلاحات اقتصادی روی کارآمد، موضوعی که از همان ابتدا در هاله‌ای از ابهام ماند؛ روی کار آمدن برخی افراد نالایق تیشه به ریشه اقتصاد ایران زده و پس از پُر شدن کیسه‌شان به دامن کشورهای غربی می‌گریزند.

 

 

این روزها خبر از خیانت دیگر به گوش می‌رسد، خبر اقامت در آمریکا برای نماینده ایران در بانک جهانی؛ فرهاد نیلی که دوره مأموریتش به پایان رسیده قصد اقامت دائم در آمریکا دارد و با خرید منزلی 10 میلیارد تومانی در مونت گومری ایالت مریلند دیگر به کشور ایران بازنمی‌گردد.

 

اقامت نماینده ایران در بانک جهانی در آمریکا

 

فرهاد نیلی از سال 87 تا 89 مدیرکل اقتصاد بانک مرکزی ایران بود، وی از سال 89 تا 95 ریاست پژوهشکده پولی و بانک مرکزی را به عهده داشت و از مردادماه سال ۹۴ تاکنون نمایندگی ایران در بانک جهانی را به دست گرفته که تداومی بر کارنامه سیاه اقتصادی نوربخش است؛ کسانی که با روی کارآمدنشان تولید و رونق اقتصادی رخت بربست و باعث اصلی گرفتاری‌های اقتصادی ایران در تاریخ انقلاب و انحراف اقتصادی کشور شدند.

 

سلطه افرادی لیبرالی در ریل اقتصادی، هرج‌ومرج در ساختار اقتصاد را رقم‌زده و حاصل آن جز اقتصادی ویران، رانتی، افزایش شدید فاصله طبقاتی و واردات گرا نخواهد بود.

 

 

مسعود نیلی تئوریسن اصلی دولت روحانی در حوزه اقتصاد بود که چند ماه پیش استعفا داد و حال برادرش فرهاد نیلی که نماینده ایران در بانک جهانی است فکر پناهده شدن به آمریکا را در سر دارد و دلش نمی‌خواهد به ایران برگردد.

 

دولت پاسخگو باشد!

 

این افراد که تروریست‌های اقتصادی هستند باید محاکمه شوند و پاسخگوی وضعیت پیش‌آمده اقتصادی در ایران باشند، وظیفه دولتمردان برخورد قاطع با کسانی است که کشور را به سمت انحراف اقتصادی بردند؛ کسانی که از حل‌وفصل معضلات اقتصادی کشور عاجز مانده و برای توجیه کم‌کاری و ناتوانی خود در حل مشکلات به وجود آورده هر بار سعی در مطرح کردن موضوعات جدید ازجمله حذف صفر از پول ملی دارند تا اذهان مردم و صاحب‌نظران سیاسی و اقتصادی را درگیر کنند و خود را از زیر بار خرابکاری‌های انجام داده رها کنند و با موضوعاتی که هیچ گره‌ای از مشکلات باز نمی‌کند ذهن مردم را منحرف کنند.

 

دولت باید پاسخگوی این‌گونه تصمیم‌گیری‌ها برای انتخاب افراد ناشایست باشد و مراجع قضایی باید کارنامه عملکرد این افراد را بررسی کند تا جوابگوی وضعیت پیش‌آمده مشکلات اقتصادی، مطالبات و دغدغه معیشتی مردم باشند.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران