فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع):

خبرنگاران خط مقدم جنگ رسانه ای هستند

خبرنگاران خط مقدم جنگ رسانه ای هستند
شناسه خبـر : ۱۹۳۶۹ چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان گفت: خبرنگاران سربازان خط مقدم انقلاب اسلامی هستند و نقش مهمی در آگاهی بخشی به جامعه و مقابله با دشمن دارند.

به گزارش سفیر افلاک،سردار مرتضی کشکولی امروز در نشست رسانه، مقاومت و دفاع مقدس اظهارداشت: انقلاب اسلامی به عنوان معجزه قرن شناخته شده و قبل از انقلاب دین به حاشیه رفته بود.

 

وی افزود: دشمن بنا داشت انقلاب اسلامی را از بین ببرد اما به نتیجه نرسید و جنگ هشت ساله را آغاز کرد، ملت ما در مقابله با دشمن تجهیزات ضعیفی داشت اما قدرت ایستادگی خوبی داشت.

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان با بیان اینکه از ابتدای جنگ رسانه ها با امکانات اولیه پای کار بودند گفت: دنیا نتوانست مقابل اراده و ایستادگی ملت بایستد پس به جنگ های مختلف و در نهایت جنگ شیمیایی روی آورند اما این ایستادگی کم کم نتیجه داد و از پیشروی دشمن جلوگیری شد.

 

وی عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس امپراتوری رسانه ای غرب اجازه نمیداد منطق انقلاب و ایستادگی ما به آن طرف مرز برسد، رسانه ما نیز علیرغم ضعفش در انعکاس اخبار به کل دنیا در تقویت روحیه مردم و تهییج رزمندگان در مقابله با دشمن نقش بسیار مؤثر و خوبی داشتند.

 

سردار کشکولی گفت: امروز بعد از ۴۰ سال شبکه رسانه‌ای در منطقه و جهان داریم و اگر توانستیم بین شورای امنیت سازمان ملل شکاف ایجاد کنیم و از پنج عضو اصلی، رأی روسیه و چین را بگیریم تا در پازل ما بازی کنند، به دلیل نقش رسانه‌ای ما است.

 

وی با بیان اینکه امکانات رسانه ای ما با دشمن قابل مقایسه نیست، تصریح کرد: با وجود امکانات کمتر نسبت به دشمن، اما رسانه هایی تاثیر گذار داریم.

 

وی با بیان اینکه امروز در منطقه و در جبهه مقاومت نقش رسانه خیلی خوب جا افتاده است، گفت: جنگ نظامی درگذشته اصل جنگ بود اما امروزه جنگ اصلی رسانه ای است  و دشمن برای ایجاد وحشت از رسانه استفاده می‌کند و خبرنگاران سربازان خط مقدم انقلاب اسلامی هستند و نقش مهمی در آگاهی بخشی به جامعه و مقابله با دشمن دارند.

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان بیان کرد: همان طور که ما پاسداری را یک رسالت می‌دانیم، خبرنگاری را  نباید یک شغل تلقی کرد بلکه یک رسالت بسیار مهم است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران