شهردار بروجرد:

پرداخت نیم درصد شهرداری به کتابخانه ها یک سرمایه گذاری فرهنگی است

پرداخت نیم درصد شهرداری به کتابخانه ها یک سرمایه گذاری فرهنگی است
شناسه خبـر : ۱۹۳۵۶ سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

شهردار بروجرد گفت: با ورود به بروجرد تلاش کردیم تا ابتدا معوقات کارگران پرداخت شود و دیروز سهم نیم درصدی اردیبهشت ماه به کتابخانه بروجرد پرداخت شد.

به گزارش سفیر افلاک رحیم جافری صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه ها که در اداره ارشاد بروجرد برگزار شد، اظهارداشت: سهم نیم درصدی شهرداری به کتابخانه ها یک سرمایه گذاری فرهنگی است و با ورود به بروجرد تلاش کردیم تا ابتدا معوقات کارگران پرداخت شود و دیروز سهم نیم درصدی اردیبهشت ماه به کتابخانه بروجرد پرداخت شد.

 

 وی اضافه کرد: شهرداری بروجرد فقیر نیست بلکه بحران زده است و سالهاست به صورت سنتی اداره شده اما تلاش شده تا با اولویت بندی این مشکلات برطرف شود.

 

 جافری تصریح کرد: متاسفانه در سنوات قبل برخی از افرادی که بدون گذر از فیلتر گزینش وارد شهرداری شده اند، بعد از مدتی با ارائه یک مدرک تلاش دارند تا پشت میز بنشینند و بسیاری از این افراد دوره آموزشی لازم را ندیده اند و بدون آموزش لازم در بخشی از شهرداری مشغول شده اند.

 

به گفته وی باید راه های ایجاد جذابیت مطالعه کتاب را ارتقا دهیم و با حضور بی اندازه در فضای مجازی، سرانه کتابخوانی کاهش یافته است.

 

 در ادامه موسی نیکوکار رییس شورای شهر بروجرد افزود: شهرداری یک نهاد خودگردان است و باید شهروندان هم در پرداخت عوارض اقدام کنند.

 

وی اضافه کرد: از ۶میلیارد تومانی که قرار بود به عنوان عوارض خودرو پرداخت شود تنها ۷۰۰ میلیون تومان از آن را شهروندان پرداخت کردند در حالی که با پرداخت این عوارض می توان خدمات بهتری را به شهروندان ارائه داد.

 

 به گفته وی روزانه ۲۴۰ تن زباله در بروجرد تولید می شود و روزانه کارگران شهرداری ۶بار باید زباله در سطح شهر جمع کنند در حالی که شهرهای دیگر فقط یکبار زباله جمع می شود و شهروندان در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران