نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:

هدف دشمن از جنگ روانی غفلت ایران از مسئله اقتصاد است/اقتصاد مقاومتی چاره حل مشکلات

هدف دشمن از جنگ روانی غفلت ایران از مسئله اقتصاد است/اقتصاد مقاومتی چاره حل مشکلات
شناسه خبـر : ۱۹۳۱۰ جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: دشمن می‌خواهد با جنگ روانی و امثال این‌ها ما از مسئله اصلی کشور که مسئله اقتصاد است غافل شویم، باید حواسمان جمع باشد و با اقتصاد مقاومتی در جهت حل مشکلات اقتصادی قدم برداریم.

به گزارش سفیر افلاک، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: امام حسن مجتبی(ع) شیعیان را به سه جمله سفارش می‌کند، اول فرمودند ای شیعیان و فرزندان بنی‌آدم نسبت به نعمات الهی عفیف و پاک‌دامن باشید تا بنده خدا باشید، نشانه بندگی خدا پاک‌دامنی است؛ دوم نسبت به آنچه خداوند متعال برای شما مقدر کرده راضی باشید تا غنی و بی‌نیاز باشید.

 

وی افزود: نشانه بی‌نیازی این است که انسان راضی به مقدرات الهی باشد، سوم فرمود نسبت به همسایگان و دوستان نیکی کنید تا مسلمان باشید و نشانه مسلمانی نیکی به همسایه است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان تصریح کرد: سفارش امیرالمؤمنین(ع) این است که شمارا به خدا نسبت به‌حق همسایه کوتاهی نکنید و اگر می‌خواهید مسلمان باشید به فکر همسایه باشید.

 

وی بیان کرد: نیمه ماه مبارک رمضان بیت نبوت و امامت با مولودی روشن شد که با قدومش قلب رسول خدا(ص)، علی مرتضی(ع) و  فاطمه زهرا(س) را شاد و خوشحال نمود، ولادت باسعادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) است.

 

میرعمادی عنوان کرد: ذکر فضائل امام حسن مجتبی(ع) از حد توان ما خارج است، اول شبیه‌ترین انسان‌ها به رسول خدا امام حسن مجتبی(ع) است و سید جوانان اهل بهشت امام حسن مجتبی(ع) است.

 

وی گفت: عاقل‌ترین افراد اهل زمان خود امام حسن مجتبی(ع) و کریم آل طاها و مظهر بردباری و اخلاق حسنه امام حسن مجتبی(ع) است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان افزود: کرم، سخاوت، بخشش از امام حسن مجتبی(ع) باید آموخت، هیچ‌گاه نیازمندی به در خانه امام حسن مجتبی(ع) نیامد مگر اینکه حضرت او را بی‌نیاز کرد و دست رد به او نداد.

 

وی خاطرنشان کرد: امام مجتبی(ع) فرمود بهترین روزهای یک جوانمرد آن روزی است که افراد نیازمند به او مراجعه می‌کنند و او نیاز نیازمندان را برطرف می‌کند، جوانمردی در بخشش، احسان و نیکی کردن است و ولادت باسعادت کریم اهل‌بیت(ع) را به همه تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

 

میرعمادی اظهار داشت: هفته آینده، هفته کمک به نیازمندان است؛ توجه به نیازمندان وظیفه همه مسلمانان است، ما وظیفه‌داریم به نیازمندان کمک کنیم؛ باید توجه به فقرا، نیازمندان، برهنگان و یتیمان داشته باشیم.

 

وی عنوان کرد: یتیمان و نیازمندان را فراموش نکنیم و بدانیم سیره ائمه(ع) کمک به نیازمندان بوده است، باید کمک به نیازمندان را به یک عادت همیشگی خودمان تبدیل کنیم، عادت کنیم دستمان در جیبمان باشد و به فقرا و نیازمندان کمک کنیم مخصوصاً امسال که تعدادی از هم‌وطنان و هم استانی‌های ما دچار سیل‌زدگی هستند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: این افراد در دمای 40 درجه پل‌دختر و معمولان در چادر هستند و روزه می‌گیرند؛ به فکر سیل‌زدگان باشیم و آن‌ها را فراموش نکنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: مسئولان به امر رسیدگی به سیل‌زدگان سرعت ببخشند؛ چقدر باید مشکل و دردسر بکشند؟ باید تیم‌هایی را تشکیل دهند تا به‌سرعت مشکلات سیل‌زدگان را حل کنند.

 

میرعمادی گفت: باید به فقرا کمک و به نیازمندان رسیدگی شود تا مشکلی نداشته باشند؛ یکی از دستوارت دین مقدس اسلام تقویت پیوند اجتماعی است، اسلام فاصله طبقاتی را نمی‌پذیرد.

 

وی افزود: باید پیوند بین فقیر و غنی برقرار باشد، یکی از مباحث پیوند اجتماعی عقد اخوت و برادری است که پیامبر اکرم(ص) در دوازدهم ماه مبارک رمضان بین مسلمانان عقد اخوت برقرار کرد و خودش با علی(ع) عقد اخوت برقرار کرد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان تصریح کرد: این سنت رسول خدا(ص) باید در میان مسلمین رواج پیدا کند و با یکدیگر عقد اخوت ببندیم، عقد اخوت میان مسلمین راهکار اساسی و برای مشارکت مؤمنانه در حل مشکلات جامعه است، عقد اخوت آثار و برکات فراوانی دارد ازجمله سبب می‌شود که مؤمنان احساس پشتوانه قوی کنند؛ احساس کنند کسی از آن‌ها حمایت می‌کند و بر مشکلات غلبه پیدا کنند.

 

وی اظهار داشت: عقد اخوت مشارکت اجتماعی را بالا می‌برد همان چیزی که در حادثه سیل اتفاق افتاد؛ نگذارید پیوند اجتماعی در جامعه کاهش یابد، اقتدار جامعه به پیوند اجتماعی است و این سرمایه باید حفظ شود.

 

میرعمادی افزود: مهم‌ترین وظیفه سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان و کارگزاران است که در مراسم افطاری ایشان به مدت یک ساعت و 25 دقیقه صحبت کردند، مقام معظم رهبری در این سخنان تکلیف همه را روشن کرد.

 

وی عنوان کرد: مردم، دولت، قوا سه‌گانه چه وظیفه‌ای دارند و همچنین ما در قبال دشمنان چه وظیفه‌ای داریم، همه این وظایف را به‌خوبی ترسیم کردند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی که داشتند تکلیف دو موضوع را برای همیشه روشن کردند، موضوع اول این بوده است که فرمودند مطمئن باشید جنگی در کار نیست، جنگ نظامی در کار نیست؛ نه ما اهل جنگیم و نه آمریکا حال جنگیدن دارند.

 

وی تصریح کرد: بیخود بعضی‌ها دل مردم را خالی نکنند؛ جنگی نیست، مطلب دوم فرمودند از مذاکره خبری نیست و با آمریکا مذاکره نداریم و مذاکره با آمریکا سم است، مذاکره با دولتمردان آمریکا سم مضاعف است چراکه مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.

 

میرعمادی خاطرنشان کرد: می‌خواهند ما را وادار کنند از نقاط قوتمان دست بکشیم، آن‌ها می‌گویند هسته‌ای و موشک نباشد و توان نظامی نداشته باشیم و در منطقه حضور نداشته باشیم، این‌ها نقاط قوت ما است و نمی‌توانیم دست بکشیم.

 

وی بیان کرد: مهم اینجا است که چرا از جنگ خبری نیست به چند دلیل امکان رویارویی آمریکا با ملت ایران نیست، برای اینکه ایران لقمه کوچکی نیست که دردهان آمریکا قرار بگیرد؛ اگر هم بگیرد این لقمه در گلوی آمریکایی‌ها گیر می‌کند و آن‌ها را خفه می‌کند؛ دشمن به قدرت توان نظامی ایران واقف است و می‌داند ایران از چه موقعیتی برخوردار است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: آمریکایی‌ها فراموش نکردند گریه‌های نظامی‌های آمریکا در خلیج‌فارس را، هنوز اشک چشم نظامیان آمریکا در خلیج‌فارس خشک نشده است، هنوز بوی تعفن خراب کردن نظامیان آمریکا از بین نرفته است.

 

وی افزود: آمریکایی‌ها خوب می‌دانند، آمریکایی‌ها به‌خوبی می‌دانند تمام پایگاه‌های نظامی اسرائیل در حیطه برد موشکی ایران است، آمریکایی‌ها می‌دانند تمام تأسیسات نفتی عربستان و امارات با کوچک‌ترین حرکت درخطر است.

 

میرعمادی اظهار داشت: این نوچه‌های آمریکا، عربستان و امارات باید بدانند اگر خلیج‌فارس برای ایران امن نباشد برای هیچ کشوری امن نخواهد بود.

 

وی تصریح کرد: درست است که خیلی از محاسبات آن‌ها غلط است اما آن‌ها به‌خوبی می‌دانند که در جنگ بیشترین آسیب را آمریکایی‌ها خواهند دید و نظامیان آمریکا در امان نخواهند بود.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: امروز دنیا به قدرت جمهوری اسلامی واقف است؛ امروز طرفداران جمهوری اسلامی در دنیا فراوان هستند، امروز مبارزان ضد استکباری در دنیا فراوان هستند و امروز مقابله با آمریکا و اسرائیل خواسته تمام مسلمانان آزاده دنیا است.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمن به تعبیر مقام معظم رهبری سروصدا می‌کند، فشار می‌آورد اما وقتی‌که ما در برابرشان محکم بایستیم عقب‌نشینی می‌کنند، نمونه آن‌یک قدم از سوی شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفته شد آمریکایی‌ها ناوهایشان را حرکت دادند متوقف کردند و دیدند ایران جدی است.

 

میرعمادی گفت: آمریکایی‌ها باید این مطلب را در گوششان فروکنند که ایران هر حرفی بزند عمل می‌کند و تا آخر در برابر تجاوزات آن‌ها ایستادگی خواهند کرد.

 

وی افزود: آنچه امروز وظیفه همه است توجه به مشکلات اقتصادی است، دولت باید برنامه‌ریزی جدی و عملی نسبت به حل مشکلات اقتصادی مردم داشته باشد، باید مردم توجه داشته باشند بارونق تولید، کسب‌وکار، کار و تلاش در مسئله اقتصاد و مشکلات اقتصادی ترقی پیدا کنیم.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: مبادا دشمن ما را از اهداف اصلی باز بدارد، دشمن می‌خواهد با جنگ روانی و امثال این‌ها ما از مسئله اصلی کشور که مسئله اقتصاد است غافل شویم، باید حواسمان جمع باشد و با اقتصاد مقاومتی در جهت حل مشکلات اقتصادی قدم برداریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران