مديرعامل شركت توزیع برق لرستان:

شبکه‌های پایدار برق در مناطق سیل‌زده لرستان احداث می‌شود

شبکه‌های پایدار برق در مناطق سیل‌زده لرستان احداث می‌شود
شناسه خبـر : ۱۹۲۷۱ سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶

مديرعامل شركت توزیع برق استان لرستان گفت: با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی فشرده، شبکه‌های توزیع برق پایدار و دائمی جایگزین شبکه‌های موقت احداث‌شده در زمان سیل می‌شود.

به گزارش سفیر افلاک، فریدون خود نیا شامگاه دوشنبه در جلسه تأمین برق پایدار به جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی برق در تابستان اظهار داشت: بخش اعظمی از شبکه‌های توزیع برق که در زمان سیل احداث‌شده بود به‌صورت موقت و برای تأمین روشنایی و رفع مشکلات مردم اجراشده بود.

 

وی افزود: در اثر سیل فروردین‌ماه ۳۸۰ کیلومتر از شبکه‌های فشار متوسط برق به‌طورکلی تخریب شد که در آن زمان تنها دغدغه ما برق‌دار کردن منازل و کمپ‌های احداث‌شده بود.

 

مديرعامل شركت توزیع برق استان لرستان عنوان کرد: با وارد آمدن ۱۱۹ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های برق استان معقولانه نبود ما شبکه موقت احداث کنیم و بار بزرگ دیگری را بر دوش شرکت توزیع تحمیل کنیم.

 

وی تصریح کرد: با توجه به بازدیدهای به‌عمل‌آمده پس از سیل، محل احداث شبکه‌های جدید که بیشتر در ارتفاعات و مناطق صعب‌العبور دیده‌شده طراحی و مهندسی گردید؛ در اکثر مسیرهای جدید امکان حمل تجهیزات مخصوصاً تیرهای برق با تریلر و جرثقیل وجود ندارد و جابه‌جایی‌ها باتحمل مشقت‌های فراوان انجام می‌شود و یا از تراکتور اهالی روستاها استفاده می‌شود.

 

خود نیا گفت: نیروهای پرتوان شرکت پس از سیل تاکنون بدون وقفه مشغول جایگزینی شبکه‌های جدید به‌جای شبکه‌های موقت هستند و کوهستانی بودن منطقه خصوصاً در مسیر ویسیان به معمولان و پل‌دختر کار را برای ما سخت نموده و احتمال می‌رود تا پایان سال ۹۸ درگیر شبکه‌های در حال احداث باشیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران