مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه الیگودرز:

ماه رمضان بهترین فرصت برای توبه، خودسازی و تقرب انسان به‌سوی پروردگار

ماه رمضان بهترین فرصت برای توبه، خودسازی و تقرب انسان به‌سوی پروردگار
شناسه خبـر : ۱۹۲۷۰ دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه الیگودرز گفت: ماه رمضان بهترین فرصت برای توبه و خودسازی انسان‌ها است.

به گزارش سفیر افلاک، حجت‌الاسلام علی لرستانی عصر امروز در جلسه با جمعی از پاسداران که در حسینیه قمر بنی‌هاشم(ع) برگزار شد در رابطه بااهمیت و آثار ماه مبارک رمضان اظهار داشت: غنیمت شمردن ماه مبارک رمضان انسان را به مقام قرب الهی می‌رساند؛ در این ماه مبارک می‌توان به‌وسیله عبادت و بندگی، رشد معنوی را در زندگی تقویت و به مقام قرب الهی دست پیدا کرد و فرصت کم‌نظیر شب‌های قدر برای پیشرفت سیر و سلوک مفید است.

 

وی افزود: بندگان می‌توانند با استفاده از این ماه مبارک بر نفس اماره مسلط شوند و به‌جای اینکه خادم نفس اماره باشند آن را تابع خود کنند در این صورت است که دنیا و آخرت تأمین می‌شود.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه الیگودرز بابیان اینکه انسان‌ها در این ماه بندگان مهمان خدا هستند بیان کرد: معنای مهمانی این نیست که فقط نسبت به خوردن و آشامیدن، اهل رعایت باشند بلکه معنایش این است که بندگان می‌توانند در این ماه مبارک رشد معنوی پیدا کنند.

 

حجت‌الاسلام لرستانی بابیان اینکه روزه، دعا، راز و نیاز با خداوند و سایر عبادات در این ماه موجب رشد معنوی شده است، خاطرنشان کرد: بهترین عمل در این ماه اجتناب از محارم الهی است؛ پیامبر اسلام(ص) در مورد ماه مبارک رمضان فرمودند ای مردم ماه خدا بابرکت، رحمت و آمرزش به شما رو کرده است، رمضان ماهی است که پیش خدا بهترین ماه است و روزهایش بهترین روزها، شب‌ها و ساعاتش بهترین شب و ساعت است.

 

وی گفت: پیامبر(ص) وقتی درزمینهٔ فضیلت رمضان سخن به میان می‌آورند متذکر این مطلب می‌شوند تا جایی که خواب و دیگر اعمال روزه‌دار عبادت به‌حساب می‌آید که گناه نکرده نباشد؛ از مواردی که قبل از ماه مبارک رمضان باید رعایت شود، کسب طهارت باطنی است چراکه ماه مبارک رمضان ماه قرآن است و تنها کسانی به این حقیقت پی می‌برند که دلشان پاک باشد.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه الیگودرز تصریح کرد: رمضان بهار عبادت است، همان‌طوری که بهار در جسم انسان نشاط به وجود می‌آورد در ماه مبارک رمضان نیز انسان باید بر اساس عبادت نشاط روحی پیدا کند و این میسر نیست مگر اینکه انسان آمادگی پیدا کند و این آمادگی در درجه اول توبه است.

 

وی اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه طهارت و پاکی، تقوا و خودسازی است، ماهی که مراحل قرب الهی و سیر و سلوک الی الله را با گام‌های سریع و استوار می‌توان پیمود؛ بدبخت کسی است که در این ماه بزرگ از آمرزش الهی محروم بماند، در این ماه در کنار دعا و عبادت و روزه‌داری، باید به تهی‌دستان کمک کرد و بزرگ‌سالان را احترام و خردسالان را مورد مهربانی قرارداد و به خویشاوندان احسان کنیم، زبان را حفظ کنیم و چشم و گوش را بر آنچه نگاه کردن و گوش دادن به آن جایز نیست ببندیم بر یتیمان مهربانی کنیم.

 

حجت‌الاسلام لرستانی افزود: برای بهره‌گیری بیشتر از برکات مادی و معنوی و آثار و ثواب‌های ماه مبارک رمضان نباید تنها به روزه گرفتن اکتفا کرد بلکه باید از گناهان اجتناب و با خودسازی و مراقبت و دوری از آلودگی‌ها جان خویش را در معرض وزش بوی خوش رحمانی و عنایات ویژه سبحانی قرارداد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران