رئیس کمیسیون عمران شورای شهر خرم‌آباد در گفت‌وگو با سفیر افلاک؛

سیل 800 میلیارد تومان به زیرساخت شهر خرم‌آباد خسارت زد

سیل 800 میلیارد تومان به زیرساخت شهر خرم‌آباد خسارت زد
شناسه خبـر : ۱۹۲۶۱ دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: سیلاب بیش از 800 میلیارد تومان به زیرساخت شهر خرم‌آباد خسارت زد.

سجاد بابایی در گفت‌وگو با سفیر افلاک، با اشاره به پل‌های تخریب‌شده در حادثه سیل خرم‌آباد اظهار داشت: حدود 200 میلیارد تومان بودجه شورای شهر است که همیشه کمتر از این مقدار محقق می‌شود و بیش از 100 میلیارد تومان آن برای بودجه جاری استفاده می‌شود با حدود 30 میلیارد تومان چه‌کاری می‌توانیم انجام دهیم.

 

وی افزود: پل‌های تخریب‌شده پل‌های بزرگی هستند و هر پل تقریباً به‌اندازه بودجه باقی‌مانده هزینه‌براست پس نمی‌توانم وعده دروغ بدهیم و تنها کاری که توانستیم انجام دهیم به شهردار گفته‌ایم که ملزم به داشتن مشاور هستید و پل‌هایی که تخریب‌شده اگر از حقوق خود نیز زده‌ایم باید اصلاح شود و پل‌های موقتی که لازمه بهبود وضعیت ترافیک شهر است با کمک مشاور طرح آماده شود تا از بودجه‌ای که ممکن است داده شود، این پل‌ها انجام شود.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خرم‌آباد تصریح کرد: با توجه به حجم اتفاقاتی که رخ داد، برخی پروژه‌های تقریباً جدید ما دچار مشکل شد که سعی داریم با مشاورهای رتبه دار و باسابقه صحبت کنیم و طرح ارائه دهند که ممکن است حتی مقداری کار ما را به تأخیر بیندازد اما کار خوبی ارائه می‌شود.

 

وی درزمینهٔ روان آب‌ها در سطح شهر خرم‌آباد گفت: آبی که در سطح شهر روان شده متعلق به چشمه‌های سطح شهر است برای آب‌های سطحی مشاور گرفته‌ایم که بعد از تکمیل شدن به‌عنوان سند دفع آب‌های سطحی ارائه شود؛ خرم‌آباد شهر چشمه‌های جوشان است و کمتر شهری پیدا می‌شود که این‌قدر چشمه در شهر داشته باشد و حتی برخی از این چشمه‌ها را به دلیل دبی بالا می‌توان رودخانه نامید.

 

بابایی عنوان کرد: اولین کاری که پس از تأیید انجام می‌دهیم بحث شهدای شرقی است که عرض خیابان شهدای شرقی پیاده‌رو کم دارد بنابراین از سواره استفاده کردیم و در طرفین آن آب از سطح عبور می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه زیباسازی سراب شهوا انجام شد بیان کرد: باید برای فرهنگ غربی، شهدای غربی، سبزه‌میدان و آب چشمه گلستان پمپاژی داشته باشیم؛ در بحث لکه‌گیری آسفالت‌ با قیر موضوع قرارداد با پیمانکار است، مشکل خرید قیر داریم نه‌تنها برای لکه‌گیری بلکه برخی از خیابان‌ها نیز آسفالت لازم دارند، علت خرابی‌های بیش‌ازحد در سطح شهر بارندگی بالا در این مدت کم و عبور و مرور ماشین‌آلات سنگین بوده که سبب شده بالای 60 درصد جاده‌های ساحلی ما تخریب شود.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خرم‌آباد خاطرنشان کرد: در جریان سیل شهر خرم‌آباد حتی از پل‌دختر و معمولان بیشتر صدمه دید اما چون مرکز استان بودیم و نیروهای شهرداری زیادی در دسترس داشتیم سریع‌تر کار پاک‌سازی انجام شد؛ سیلاب بیش از 800 میلیارد تومان به زیرساخت شهر خرم‌آباد خسارت زد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران