10 درصد مشاوره‌های طلاق در بهزیستی به سازش می‌انجامد

10 درصد مشاوره‌های طلاق در بهزیستی به سازش می‌انجامد
شناسه خبـر : ۱۹۲۴۵ یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

رئیس بهزیستی بروجرد گفت: 10 درصد مشاوره‌های طلاق که در مراکز  بهزیستی صورت می‌گیرد به سازش می‌انجامد.

کرم رضا پیردایه در گفت و گو با سفیر افلاک  اظهار داشت: در شهرستان بروجرد شش مرکز مشاوره زیر نظر بهزیستی فعالیت می‌کنند که از این تعداد دو مرکز برای مشاوره زوجین قبل از طلاق است.

 

وی افزود: ارائه مشاوره قبل از طلاق بسیار مؤثر است تا جایی که 10 درصد زوجینی که برای مشاوره طلاق به این مراکز مراجعه می‌کنند بعد از دریافت مشاوره، به سازش می‌انجامد و دوباره زندگی خود را از سر می‌گیرند.

 

رئیس بهزیستی بروجرد عنوان کرد: افرادی که قصد دارند با طلاق توافقی از هم جدا شوند بعد از طی مراحلی به این مراکز ارجاع داده می‌شوند تا از سوی کارشناسان روانشناسی مشاوره لازم را دریافت کنند.

 

وی بیان کرد: ارائه خدمات مشاوره‌ای در مراکز مشاوره قبل از طلاق در کاهش آمار طلاق بسیار اثرگذار است چراکه تعدادی از زوجین که به دلایل اختلافات و مشکلات قصد جدایی دارند، با دریافت چند جلسه مشاوره دوباره به زندگی خود ادامه می‌دهند؛ هدف اصلی در مراکز مشاوره، ارائه مشاوره و راهکارهای مناسب است تا زوجین دوباره به زندگی خود برگردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران