نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

نابسامانی توزیع اقلام در مناطق سیل‌زده/ اولویت مصرف زکات با سیل‌زدگان است

نابسامانی توزیع اقلام در مناطق سیل‌زده/ اولویت مصرف زکات با سیل‌زدگان است
شناسه خبـر : ۱۹۱۶۶ شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: امسال اولویت مصرف زکات با سیل‌زدگان است، بنابراین افراد می‌توانند زکات مال خود را برای این گروه آسیب‌دیده و به ویژه کشاورزان اختصاص دهند.

به گزارش سفیر افلاک، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در جلسه شورای زکات لرستان اظهارداشت: زکات یک فریضه الهی است که در جامعه تبیین و روشنگری شد و شاهد رشد پرداخت زکات در استان هستیم.

 

 وی  با بیان اینکه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی علما به مردم  و فعالیت اعضای ستاد زکات استان را می توان مؤلفه های مؤثر در رشد پرداخت زکات دانست افزود: نظم و هماهنگی در دریافت زکات و شفاف‌سازی مصرف آن دیگر عامل رشد زکات استان است و با توجه به قرار گرفتن در فصل برداشت محصول، کمیته‌های جمع‌آوری زکات و اطلاع رسانی فعالیت خود را افزایش دهند.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: خسارات سیل اخیر به زیربخش‌های مختلف کشاورزی لرستان زیاد بوده و برای آنها مشکلاتی به وجود آمده پس امسال اولویت مصرف زکات برای سیل‌زدگان است، بنابراین افراد می‌توانند زکات خود را برای این گروه آسیب‌دیده و به ویژه کشاورزان اختصاص دهند.

 

وی گفت: اولویت مصرف زکات برای سیل زدگان است و اگر هم به صورت متمرکز عمل شد ستاد زکات استان برنامه ریزی را در مناطق سیل زده انجام دهد تا کمکی به کشاورزان آسیب دیده از سیل داشته باشیم.

 

آیت‌الله میرعمادی تصریح کرد: در مسئله زکات مشوق‌ها دنبال شود، شورای زکات و استانداری نیز از اعتباراتی که اختصاص پیدا کرده را در قالب تفاهم نامه‌ای به صورت مشارکتی مسئله کمک به کشاورزان سیل زده را در دستور کار قرار دهند.

 

وی در خصوص زکات فطره خاطرنشان کرد: چند سالی بوده که جمع آوری زکات فطره به صورت متمرکز صورت می‌گیرد و متناسب با نیازمندان و محدوده مورد حمایت تقسیم می‌شود، این کار ساماندهی بسیار خوبی در امر زکات فطره بوده و اثر بخشی بسیار خوبی داشت، امسال نیز به همین روال بوده و جمع آوری زکات فطره به صورت متمرکز صورت می‌گیرد.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به برخی نابسامانی‌ها در نحوه توزیع اقلام امدادی و غذایی در بین سیل زدگان، گفت: افراد بدون در نظر گرفتن شرایط منطقه اقلام را تقسیم می‌کنند، باید این امر ساماندهی شود چرا که این امر مشکلات و تبعات اجتماعی و سیاسی و ناامیدی مردم را به دنبال دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران