«پیک امید» در مناطق سیل زده لرستان+عکس

«پیک امید» در مناطق سیل زده لرستان+عکس
شناسه خبـر : ۱۹۱۶۵ شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

طرح امداد فرهنگی پیک امید در مناطق سیل زده لرستان به اجرای برنامه‌های فرهنگی‌هنری برای کودکان و نوجوانان می پردازد.

به گزارش سفیر افلاک، سیل رخ داده در لرستان خسارات زیادی بر جای گذاشت، تخریب منازل، از دست دادن عزیزی یا بردن خاطراتی از دل خانه ها، وسائلی که شاید برای افراد بٌعد مالی آنها مهم باشد اما برای خیلی از افراد به ویژه کودکان وسائلشان یادآور اتفاقات خوبی است، بازی ها و شیطنت ها و روزهایی سرشار از شادی که همه با سیلاب رفتند و در دل کودکان چیزی جز خاطره آنها نماند.

 

کودکان مناطق سیل زده لرستان بیش از یک ماه است چیزی جز گل نمی بینند و شادی کودکان در این اتفاق کمتر مورد توجه  است،شاید برای کمرنگ شدن خاطرات تلخ این روزها طرح امداد فرهنگی پیک امید  با اجرای برنامه‌های فرهنگی‌هنری برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل‌زده و اهدا بسته فرهنگی و اقلام اهدایی کانون پرورش فکری، انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان و شورای نظارت بر اسباب‌بازی به کودکان سیل‌زده نوری از امید در دل  آنها ایجادکند.

 

مربیان کانون از استان‌های مختلف کشور به همراه گروه‌های داوطلب تئاتر از انجمن نمایش کانون و گروه‌های هنری و مربیان استان لرستان در طرح امداد فرهنگی به مناطق آسیب دیده از سیل حضور دارند.

 

 

 

تماشاخانه سیارکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان «پیک امید» با دو تریلر سیار نمایش از روز چهارشنبه یازدهم تا روز یکشنبه پانزدهم اردیبهشت 1398 در استان لرستان حضور دارند.

 

یازدهم اردیبهشت همزمان با اولین روز از ورود «پیک امید»کانون پرورش فکری، در جمع کودکان ونوجوانان شهرستان سیل زده ی دوره چگنی لحظات شادی را درکنار مربیان وهنرمندان سپری کردند.

 

 

دراین جشن که بیش از700 دانش آموز مقاطع ابتدایی، متوسطه اول ودبیرستانهای دوره چگنی حضور داشتند، برنامه های متنوعی مانند نمایش، پخش فیلم وموسیقی شاد، حرکت عروسک های غول پیکر، قصه‌گویی، نمایش عروسکی، اجرای سرود دسته جمعی، مسابقه و اهدای بسته های فرهنگی توسط مربیان اجراشد.

 

در عصر همان روز پیک امید کانون و مربیان وخودروهای سیار به روستای میرزاوند سفرکرده وبرنامه های متنوع فرهنگی هنری را برای کودکان ونوجوانان این منطقه اجراکردند که موردتوجه واستقبال خوب خانواده‌ها قرارگرفت.

 

 

محمدجوادمحمدی مدیرکل کانون پرورش فکری لرستان در این باره گفت: در طرح امداد فرهنگی پیک امید علاوه بر اجرای برنامه‌های فرهنگی‌هنری برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل‌زده لرستان، تعداد زیادی بسته فرهنگی اهدایی کانون پرورش فکری، انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان و شورای نظارت بر اسباب‌بازی وهدایایی از استانهای همجوار به کودکان سیل‌زده اهدا می‌شود.

 

محمدی افزود: تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از صبح روز 11 اردیبهشت ۱۳۹۸ در اولین برنامه خود در شهر سیل زده دوره چگنی و روستاهای بخش شاهیوند حضور یافته و به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی‌هنری برای خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان پرداخت.

 

 

وی اضافه کرد: روز 12 اردیبهشت کودکان و نوجوانان شهر کوهدشت در صبح و شهر ستان رومشکان در عصر، میزبان گروه‌های امداد فرهنگی کانون «پیک امید»  بودند.

 

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان لرستان اظهارداشت: در روزجمعه 13 اردیبهشت کاروان امداد فرهنگی و تماشاخانه سیارکانون در شهر و روستاهای تابع معمولان به اجرای برنامه  پرداختند و در روزشنبه ویکشنبه 14 و15 اردیبهشت درکنارکودکان ونوجوانان وخانواده های سیل زده ی شهرستان پلدختر و روستاهای تابع آن خواهند بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران