17400 خانه باید برای سیل‌زدگان لرستانی احداث شود

17400 خانه باید برای سیل‌زدگان لرستانی احداث شود
شناسه خبـر : ۱۹۱۰۰ سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: بر اساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته یک‌هزارو 855 واحد مسکونی در مناطق شهری و 15 هزار و 550 واحد مسکونی در مناطق روستایی استان یا کاملا تخریب شده یا در حریم رودخانه بوده‌اند که باید تخریب شوند.

به گزارش سفیر افلاک غلامرضا آقامیرزایی بیان کرد: بر اساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته یک هزار و 855 واحد مسکونی در مناطق شهری و 15 هزار و 550 واحد مسکونی در مناطق روستایی استان یا کاملا تخریب شده یا در حریم رودخانه بوده که باید تخریب شوند و دولت تا زمان ساخت منزل برای این افراد، در کنار آن‌ها خواهد ماند.

 

وی با بیان‌ اینکه شهر پلدختر نیازمند ساخت 750 واحد مسکونی است، افزود: علاوه بر واحدهای تخریبی؛ سیلاب اخیر باعث شده که 5 هزار و 875 واحد مسکونی در مناطق شهری نیازمند تعمیر باشند، همچنین بیش از 12 هزار واحد مسکونی دیگر در مناطق روستایی استان نیز نیاز به تعمیر دارند.

 

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان اظهار کرد: علاوه بر واحدهای مسکونی در حوزه ساختمان‌های تجاری نیز خسارت‌های زیادی به مردم وارد شده به طوریکه که 2 هزار و 588 واحد تجاری نیازمند احداث دوباره هستند و به بیش از، 3 هزار و 500 واحد تجاری آسیب‌ جدی وارد شده‌است.

 

آقامیرزایی با اشاره به اینکه به هر واحد تعمیری 15 میلیون تومان تسهیلات کم بهره و پنج میلون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود، تصریح کرد: به خانه‌های احداثی مناطق شهری 50 میلیون تومان تسهیلات کم بهره به همراه 15 میلیون بلا عوض تعلق می‌گیرد که این مقدار برای روستاها 40 میلیون تومان تسهیلات کم بهره و 15 میلیون بلاعوض است.

 

وی خاطرنشان کرد: در سیلاب فروردین ماه امسال بیش از 35 هزار خانوار وسایل زندگی خود را از دست داده‌اند که بر اساس مصوبه دولت قرار است که به هر کدام از آن‌ها 10 تا 15 میلیون تسهیلات کم بهره و 3 تا 5 میلیون تسهیلات بلاعوض پرداخت شود.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: سیلاب اخیر به یک هزار و 251 ساختمان عمومی آسیب رسانده است که برای ارائه خدمات به مردم باید هر چه سریع‌تر این ساختمان‌ها را تعمیر کنیم همچنین بیش از 630 خودرو نیز در سیلاب اخیر آسیب جدیده است.

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

ارسال نظر

7 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران