مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان:

30 درصد اماکن شهر پلدختر و معمولان مملو از رسوب شد

 30 درصد اماکن شهر پلدختر و معمولان مملو از رسوب شد
شناسه خبـر : ۱۹۰۳۸ پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان گفت: براساس مطالعات صورت گرفته سیلاب اخیر سه متر رسوب داشته است که موجب تخریب ساختمان های سه طبقه شده است.

به گزارش سفیر افلاک علی سیف؛ مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان  امروز در جلسه تخصصی ارائه راهکارهای احیا و بازسازی مزارع، باغات و واحدهای تولیدی خسارت‌دیده از سیلاب استان با بیان این که طی سیل اخیر قسمت اعظمی از تأسیسات آب‌سنجی استان تخریب شده است اظهارداشت: در سیل اخیر با چگالی بسیار بالا، یک جریان گلی اتفاق افتاد و حرکات توده‌ای از جمله خطرناک‌ترین عوامل مخرب عرصه‌های طبیعی هستند.

 

وی با اظهار این که بر اساس مطالعات صورت گرفته سیلاب اخیر سه متر رسوب داشته است که موجب تخریب ساختمان های سه طبقه شده است خاطرنشان کرد: 30 درصد اماکن شهر پلدختر، بخش عمده معمولان و تمام روستای چم‌مهر مملو از رسوب شد و وقوع حوادث مشابه در سال‌های آینده نیز دور از انتظار نیست.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان از دوره 10 ساله خشکسالی بین سال‌های 86 تا 96 یاد کرد و بیان داشت: وارد دوره ترسالی نشده‌ایم و همچنان در اقلیم خشک قرار داریم؛ این بارش‌ها ناشی از پریودهای ترسالی بین دوره‌های خشکسالی است که اتفاق می‌افتند و متأسفانه خطرناک هستند.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان عنوان داشت: در خشک سالی ده ساله ، 60 تا 70 درصد جنگل‌ها از بین رفتند و یا در حال تخریبند،قطعاً با توجه به اینکه قسمت عمده زیرساخت‌ها تخریب شده‌اند در دوره‌های بعدی با بارش 800 میلی‌متری هم این دست اتفاق‌ها رخ خواهد داد.

 

وی  گفت: در جریان این حادثه بخش اعظمی از اراضی در بستر رودخانه قرار گرفتند و نباید آنها را دوباره بازگرداند چراکه احتمال پیش آمدن این اتفاقات وجود دارد؛باید امکانات این اراضی در نقاط دیگری ایجاد شوند.

 

به گفته وی حل مشکل سکونت، راه‌های ارتباطی و مسیرهای بین مزارع باید الویت اول کاری دولت قرار بگیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران