هشدار در خصوص قارچ های طبیعت/پارسال 13 نفر بر اثر قارچ سمی در بروجرد مسموم شدند

هشدار در خصوص قارچ های طبیعت/پارسال 13 نفر بر اثر قارچ سمی در بروجرد مسموم شدند
شناسه خبـر : ۱۸۹۳۷ شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

مدیر گروه مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت بروجرد گفت: با توجه به رویش قارچ در طبیعت ضروری است تا از مصرف آنها خودداری شود.

مژگان نوابی در گفت و گو با سفیر افلاک اظهارداشت: با توجه به فصل بهار و بارش های بسیار خوب امسال رویش قارچ در طبیعت بسیار افزایش یافته که باید شهروندان در هنگام رفتن به طبیعت از مصرف قارچ های خود رو جدا خودداری کنند.

 

وی اضافه کرد: متاسفانه سال گذشته بر اثر مصرف قارچ های خود رو در طبیعت در شهرستان بروجرد 13 نفر مسموم شدند که یک نفر جان باخت و یک نفر هم برای پیوند کبد به یکی دیگر از استانها اعزام شد.

 

به گفته وی شهروندان توجه داشته باشند که در صورت مصرف قارچ سمی، زمان طلایی برای نجات جان فرد 6 ساعت اول است که باید سریعا به نزدیک ترین مراکز بهداشتی مراجعه می کنند و بعد از این ساعت ممکن است فرد کلیه و یا کبد خود را از دست دهد و یا منجر به مرگ فرد شود.

 

نوابی تصریح کرد: شهروندان فقط برای مصرف از قارچ های بسته بندی شده در فروشگاه ها استفاده کنند و به هیچ عنوان از قارچ های خود رو در طبیعت خودداری کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران