رئیس گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

تمامی منازل مناطق سیل زده لرستان سم پاشی می شوند

 تمامی منازل مناطق سیل زده لرستان سم پاشی می شوند
شناسه خبـر : ۱۸۹۳۳ شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

رئیس گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تمامی منازل مناطق سیل زده  لرستان سم پاشی می شوند.

به گزارش سفیر افلاک، حمید مخیری، رئیس گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این برنامه بعد از بازدید مدیران ارشد وزارت بهداشت،اساتید حشره شناسی به ویژه دکتر کایدی و مدیران بیماریهای واگیر استان از مناطق سیل زده مصوب شد.

 

وی افزود: راند اول سم پاشی پس از تجهیز ماشین سم پاشی در روز دوشنبه از سه شنبه سوم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

 

رئیس گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه در راند اول به ترتیب شهرستان های پلدختر،رومشکان،کوهدشت، دوره چگنی، دورود و مناطقی از الیگودرز سم پاشی می شوند. بیان کرد: این عملیات در منازل سیل زدگان و چادرهای محل اسکان انجام می شود.

 

وی عنوان کرد: سم مورد استفاده در این عملیات دلتا مترین است که به صورت محلول در آب بوده، برای انسان و به ویژه کودکان هیچ گونه خطری نداشته و تمامی حشرات ناقل بیماری از جمله پشه خاکی(ناقل سالک)، جوندگان، مار و عقرب را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

مخیری گفت: همچنین عملیات لارو کشی شامل سم پاشی در کانون های رشد لارو ناقلین مانند آب های راکد و محل های جمع آوری زباله انجام می شود.

 

وی تصریح کرد: راند دوم سم پاشی از اول مرداد ماه شروع شده و در صورت مشاهده هر گونه مورد از بیماری های منتقله از راه ناقلین راندهای سوم و چهارم نیز در برنامه قرار می گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران