اختلافاتی که منجر به فرصت سوزی عمران شهری می شود

اختلافاتی که منجر به فرصت سوزی عمران شهری می شود
شناسه خبـر : ۱۸۹۰۲ شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

به سبب اختلافات در الیگودرز، فرصت‌های زیاد عمران و آبادانی از دست رفته است، در کشاکش یارکشی ها و قوم بازی ها مصلحت شهر و منافع مردم نادیده گرفته شد.

به گزارش سفیر افلاک، وقتی هدف مسئولان خدمت به شهر باشد حتما از لحظه ها برای رفع مشکلات ریز و کلان شهر و شهرداری استفاده بهینه می شود و دیگر فرصتی برای پرداختن به حاشیه ها و یارکشی های سیاسی قومی باقی نمی ماند، چه این که اختلافات و ماموریت های خارج از وظیفه کنار گذاشته می شوند، تمام هم و غم نمایندگان صرف خدمت شبانه روزی و یافتن راهکارها برای مشکلات و کسب درآمدهای پایدار برای شهرداری می شود.

 

نمایندگان مردم در شورای شهر باید در این راه لحظه ای درنگ نداشته باشند و گزارشات عملکرد خود را ماهیانه به مردم بدهند تا مردم از فعالیت های نمایندگان خود آگاه شوند.

 

چه خوب می شد نمایندگان مردم در شورای شهر در مساجد شهر جلسات عمومی برگزار کنند و حرف های مردم را بشنوند تا حداقل از مشارکت مردمی در امور شهر بهره کافی را ببرند.

 

کمتر کسی است که نداند به سبب اختلافات در الیگودرز، فرصت‌های زیاد عمران و آبادانی از دست رفته است، در کشاکش یارکشی ها و قوم بازی ها مصلحت شهر و منافع مردم نادیده گرفته شد.

 

وقتی به وضعیت زیرساخت های شهری الیگودرز، منظر و فضای سبز، عمران و زیباسازی شهری و امکانات نگاه می کنید این مسئله قابل درک است.

 

ورودی های شهر از سمت سنج، ازنا، خمین، اصفهان، بلوار مرحوم حاج قباد نظری، ترمینال و مغازه‌های رها شده آن، شهرک جوان، شهرک هواشناسی، محله های کاظم آباد و پشت خط کمربندی، پارک بنفشه و رستوران گردان، پارک شهر، میدان رها شده بختیاری، درختان  خشک در حواشی کمربندی جنوبی؛ وضع پستی و بلندی های کوچه ها، معابر، خیابان‌ها، پل‌های ناجور و جداول سیمانی خراب و پوسیده، پارک مثلا یکصد هکتاری جنب هواشناسی و آسفالت نامناسب است، در حالی که با هزینه های سرسام آور از عوارضات مردم، نباید اینگونه باشد.

 

نامناسب بودن تابلوهای شهری و معابر، استخدام های فراتر از نیاز در شهرداری، ضعف انضباط مالی و هزینه ها، مصرف نادرست درآمدهای وصولی از عوارضات مردمی و سایر مشکلات که شهرداری زمین گیر الیگودرز با سابقه بیشتر از ۸۰ سال با آن دست به گریبان شده است.

 

 این مشکلات از یک طرف و موضع گیری ها و صحبت های بعضی از اعضای شورا و مدیریت شهری در فضاهای مجازی مثلا بحث آسفالت کوچه ها، سطح توقعات مردم را خیلی پایین نگه داشته به طوری که مكررا  از آسفالت  و چاله و چوله ها زده می شود.

 

وقتی سطح توقع مردم پایین نگهداشته می شود، ذهن مردم از پیگیری انجام دیگر وظایف مسلم و خلاقانه مدیریت شهری در زیباسازی، مبلمان شهری، احداث هتل ها و پارک های آبی، آبشارهای مصنوعی، فرهنگ و فرهنگسراها، ورزش و نشاط ،کمپینگ های گردشگری، پارک بانوان، شهربازی و پارک ها و ایجاد راه های درآمد پایدار دور و دورتر می شود و باعث می شود بعضی ها فقط فیگور نمایندگی مردم را بگیرند و گاها به فرافکنی روی آورند.

 

 اگر چه شهرداری تا کنون نتوانسته پایین تر سطح توقعات مردم را انجام دهد ولی متاسفانه در این میان برخی رسانه ها و مدیران کانالها نیز مطالب را به گونه ای در خصوص برخی افراد انتشار می دهند که گویا این افراد معجزه گر و ناجیان این شهر هستند در حالیکه حتی به وعده خود عمل نکرده و براحتی ابزاری برای تبلیغات سایر افراد  می شوند. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران