مجلس آماده حمایت از طرح «جهاد همبستگی ملی» است/ «هر مسجد یک خانه» موجب بسیج مردم می‌شود

مجلس آماده حمایت از طرح «جهاد همبستگی ملی» است/ «هر مسجد یک خانه» موجب بسیج مردم می‌شود
شناسه خبـر : ۱۸۹۰۰ پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱

رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به حمایت نمایندگان مجلس از طرح «جهاد همبستگی ملی» گفت: چنانچه این طرح نیاز به قانون‌گذاری داشته باشد، مجلس آن را تقویت خواهد کرد.

به گزارش سفیر افلاک اللهیار ملکشاهی با اشاره به وقوع سیل ویرانگر اخیر در لرستان اظهار کرد: دامنه خسارت سیل فروردین ماه در استان بسیار بالا است.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به منابع و بودجه دولت، بدون تردید امکان جبران این همه خسارت سیل وجود ندارد.

 

رئیس کمیسیون قضایی مجلس از خسارت 40 هزار میلیارد تومانی سیل به کشور خبر و ادامه داد: این میزان خسارت بالا بوده و دولت به تنهایی امکان جبران آن را نداشته و بنابراین به کمک‌های مردمی برای مشارکت در بازسازی و حمایت مالی نیاز دارد.

 

ملکشایی طرح «جهاد همبستگی ملی» و «هر مسجد یک خانه» را در جهت بسیج مردم مؤثر خواند و افزود: مسجد محلی برای رجوع مردم است و بنابراین مساجد می‌توانند پرچمدار و متولی ساخت خانه در مناطق سیل‌زده باشند.

 

وی ادامه داد: مردم همواره نشان دادند در هنگام مشکلات همدلی و همبستگی مضاعفی پیدا می‌کنند، طرح «جهاد همبستگی ملی» طرحی ارزشمند و قابل تقدیر است.

 

رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به حمایت نمایندگان مجلس از طرح «جهاد همبستگی ملی» گفت: این طرح بشردوستانه در مراحل اولیه خود قرار دارد، اما چنانچه نیاز به قانون‌گذاری برای تشکیلاتی شدن و هدفمندشدن داشته باشد، مجلس آن را کمک و تقویت خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

ارسال نظر

4 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران