نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس:

سیلاب بیش از 1500میلیاردتومان به سلسله و دلفان خسارت وارد کرد

سیلاب بیش از 1500میلیاردتومان به سلسله و دلفان خسارت وارد کرد
شناسه خبـر : ۱۸۸۰۶ پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت:سیلاب هزار و ۱۰۰ میلیارد به دلفان و ۴۵۰ میلیارد به سلسله خسارت وارد کرد.

به گزارش سفیر افلاک، علی رستمیان عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت: رئیس جمهور بی خرد آمریکا باید بداند با قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تحریم های خود در اصل ۸۰ میلیون ایرانی را در لیست تحریم خود قرار داد.

 

وی افزود: امروز در این روزهای سخت سیل به یاد این سخن تاریخی امام میافتیم که فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود،الان میدانیم که چرا آمریکا سپاه را در لیست سیاه خود قرار داد.

 

 نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه برخی از مسئولین مانند دکتر ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان بعد از گذشت چندین روز از سیل برای گرفتن عکس سلفی به دلفان آمده تا الان کجا بودید؟

 

به گفته وی در این روزهای سخت شاهد بودیم برخی از سرهنگ های سپاه و ارتش در کمک رسانی به مردم سیل زده گرده خود را خم کردند تا مردم روی پشتشان پا بگذارند.

 

وی با اشاره به اینکه گزارشها یک دهم از خسارتهای سیل در دلفان و فیروزآباد را منعکس نکرده است عنوان کرد: متاسفانه بلاهایی که سیل اخیر بر سر دلفان آورد از قاب دوربین های صدا وسیما و گزارشات ما مسئولین مورد غفلت واقع شد و شاید دلیل آن، قرار گرفتن سیل خسارت وار دلفان و فیروزآباد در سایه سیل پلدختر و معمولان بود.  

 

رستمیان تصریح کرد: یک چهارم شهر نورآباد زیر آب رفت سیل به ۲هزار واحد مسکونی و ۲هزار واحد مغازه خسارت وارد کرد و روستاهای دلفان را شخم زد و جادهها و ابنیه فنی میربگ، زشت وقلایی و کاکاوند را نابود کرد.  

 

وی با اشاره به اینکه هزار و ۱۰۰ میلیارد به دلفان و ۴۵۰ میلیارد به سلسله خسارت وارد کرد، افزود: نجابت مردم دلفان باعث شده است که مسئولین مصیبت های مردم را نبینند،از هلال احمر لرستان گله مندیم که کمتر به سلسله و دلفان آمد.

 

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی  بیان کرد: آقای رئیس جمهور هنوز به خود زحمت نداده است تا به لرستان بیاید باید مردم لرستان بمیرند تا وی به لرستان بیاید؟

 

رستمیان با بیان اینکه اگر به داد فیروز آباد نرسیم، فیروزآباد هم یک معمولان دیگر خواهد شد،گفت: دولت به سدهای فیروزآباد، ده پهلوان، تاج امیر و معشوره که روز به روز از طول و عرضش کم میشود و در حال تبدیل شدن به یک استخر است باید توجه کند.

 

وی گفت:خسارت مردم باید جبران شود، وامها یا بخشیده یا استمهال شوند و کمیته امداد صددرصد منازل آسیب دیده‌ی تحت پوشش را بازسازی کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران