رئیس کمیته امداد امام(ره) در پلدختر:

لوازم خانگی خانوارهای سیل زده تحت پوشش تامین می شود/ پرداخت تسهیلات برای کسب و کار مجدد

لوازم خانگی خانوارهای سیل زده تحت پوشش تامین می شود/ پرداخت تسهیلات برای کسب و کار مجدد
شناسه خبـر : ۱۸۷۳۵ دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

رئیس کمیته امداد امام(ره) گفت: مددجویان تحت پوشش دغدغه تهیه لوازم خانگی که در سیل از بین رفته است را نداشته باشند و برای کسب و کار مجدد بین 20 تا 50 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

به گزارش سفیر افلاک پرویز فتاح و در سفر لرستان و بازدید از مناطق سیل زده پلدختر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اثر سیل در استان لرستان خانه ها، کسب مردم و لوازم خانگی آنها آسیب دیده و تاکنون اقدامات اولیه برای کمک و امدادرسانی و تامین امکانات اولیه برای سیل زدگان صورت گرفته است.

 

وی اضافه کرد: اما بعد از رفع مشکلات اولیه باید خانه های مردم ساخته شود، لوازم منزل تهیه و کسب و کار مجددا برگردد که این مسائل دغدغه بسیاری از افراد سیل زده است.

 

به گفته وی در استان لرستان 20 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد آسیب دیده اند که از این تعداد 500 خانواده مربوط به معمولان است که خانه های آنها تخریب شده و یا نیازمند تعمیر هستند.

 

فتاح تصریح کرد: تمامی لوازم خانگی خانوارهای سیل زده تحت پوشش کمیته امداد را تامین می کنیم  وحتما خانه ها را تعمیر و یا دوباره می سازیم و مددجویان در این راستا هیچگونه دغدغه ای نداشته باشند.

 

وی بیان کرد: برای همه این خانواده دیروز یک میلیون تومان به حساب همه واریز شده و تا پایان ماه یکبار دیگر این مبلغ واریز می شود به این معنی که این ماه سه برابر همیشه دریافتی دارند چرا شرایط آنها متافوت است.

 

به گفته وی همچنین از صندوق کمیته امداد پنج میلیون تومان وام به مددجویان داده می شود و وام هایی که قبلا دریافت کرده اند را نیز مهلت پرداخت تا یکسال داده می شود.

 

رئیس کمیته امداد امام(ره) اضافه کرد: تسهیلات بین 20 تا 50 میلیون تومان به مددجویان برای راه اندازی کسب و کار مجدد داده می شود و همچنین در پرداخت وام برای غیر افراد غیر پوشش نیز حوزه را وسیع تر کرده ایم.

 

به گفته وی کمک های مردمی برای سیل زدگان در اختیار آنها قرار می گیرد و  ایران به احترام مردمان این سرزمین ایستاده و این مسئله با صبر و حوصله حل می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران