در پی بارش های سيل آسا در لرستان؛

سپاه خرم آباد برای کمک به تخليه منازل حاشيه خرم رود اعلام آمادگی کرد

سپاه خرم آباد برای کمک به تخليه منازل حاشيه خرم رود اعلام آمادگی کرد
شناسه خبـر : ۱۸۵۴۵ دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲

فرمانده سپاه خرم آباد درخواست كرد: از مردم فهيم مناطقي كه در معرض سيلاب قرار دارند در خواست مي كنيم جهت جلوگيري از خسارات جاني و مالي هم اكنون اسباب و اثاثيه خود را با كمك بسيجيان تخليه كنند.

سرهنگ پاسدار ماشااله بازگير در گفت وگو با سفیرافلاک با اشاره به پيش بيني هاي هواشناسي مبني بر ورود سامانه بارشي قوي به استان اظهار داشت:باتوجه به تجربه قبلي  از سيلاب سال گذشته و هم چنين اخطارهاي هواشناسي و مديريت بحران استان كليه نيروهاي بسيجي و كادر و وظيفه از روز گذشته در حالت آماده باش كامل قرار گرفتند. 

 

 وي افزود:صبح امروز گردان هاي امام علي(ع) و بيت المقدس سپاه خرم آباد در مكان هاي حادثه خيز همچون خرم رود شهرستان به صورت ويژه و با تمامي امكانات و تجهيزات ضروري حضور يافتند. 

 

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خرم آباد با اظهار اين كه تمامي تلاش نيروهاي بسيجي براي جلوگيري از ورود و نفوذ آب به منازل مردم به كار گرفته شده است بيان داشت: از صبح امروز نيروهاي بسيجي و سپاه شهرستان براي امداد رساني، در مناطقي همچون روستاي بهرامي،ماسور ،دارايي و هم چنين اطراف خرم رود،ساحلي ،پارك شهر،محدوده منتهي به پل انقلاب حضور پيدا كرده اند. 

 

وي ضمن در خواست از مردم حاشيه خرم رود و ساحلي براي همكاري با بسيجيان جهت تخليه اسباب و اثاثيه و انتقال آن ها به مكان هاي امن افزود: بسيجيان با حضور در منازل اطراف ساحلي در مورد ادامه بارندگي و احتمال سيلابي شدن و طغيان مجدد رودخانه به مردم محل آگاهي و هوشيارباش داده اند.  

 

سرهنگ بازگير با اشاره به تجربه تلخ سيلاب بهمن 97 در خرم آباد و خسارت هاي وارد آمده به وسايل مردم در خيابان هاي گلريز و ساحلي تأكيد كرد:از مردم فهيم مناطقي كه در معرض سيلاب  قرار دارند در خواست مي كنيم جهت جلوگيري از خسارات جاني و مالي هم اكنون اسباب و اثاثيه خود را با كمك بسيجيان تخليه كنند. 

 

 فرمانده سپاه خرم آباد در رابطه با اسكان برخي مسافران نوروزي در شهر خرم آباد عنوان داشت: كليه سوله ها و سالن هاي ورزشي سپاه شهرستان در اختيار مسافران نوروزي در راه مانده قرار دارد. 

 

وی ضمن ابراز تأسف از وقوع سيل در استان هاي گلستان و مازندران و وارد آمدن خسارت به منازل مردم تصريح كرد:كليه مساجد و پايگاه هاي مقاومت بسيج شهرستان براي جمع آوري كمك هاي نقدي و غير نقدي شامل مواد غذايي كنسرو شده ، پتو ... و انتقال و ارسال كمك ها به مردم گرفتار در سيل  گلستان ، آماده هستند.

 

سرهنگ بازگير يادآور شد: ان شاالله با مديريت و برنامه ريزي و حضور به موقع نيروها و تجهيزات شاهد كاهش حداكثري خسارت ناشي از سيل در استان باشيم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران