عضو مجمع نمایندگان لرستان در مجلس:

رونق تولید راه حل مشکلات اقتصادی است/اتکا به ظرفیت های داخلی،تحریم های دشمن را بی اثر می کند

رونق تولید راه حل مشکلات اقتصادی است/اتکا به ظرفیت های داخلی،تحریم های دشمن را بی اثر می کند
شناسه خبـر : ۱۸۵۰۴ پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: رونق تولید گره گشای مشکلات اقتصادی است و با رونق تولید مشکل بیکاری و معیشت مردم حل می شود و با فعال کردن ظرفیت های داخلی قطعا برنامه های تحریم دشمنان علیه ملت ایران ثمر نخواهد داد.

عباس گودرزی امروز پنج شنبه در گفت و گو با  سفیرافلاک با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: رهبری چند سالی است که عنوان سال را در حوزه مباحث اقتصادی تعیین می کنند و امسال را تحت عنوان رونق تولید نامگذاری کردند که این نامگذاری در ادامه نامگذاری سال های قبل تعیین شده است.

 

وی اضافه کرد: باید بپذیریم که در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم، جنگی که با تحریم های بی سابقه دشمن علیه ملت ایران آغاز شده اما خداوند به این سرزمین و انقلاب ظرفیت هایی را عطا کرده که با اتکا به این ظرفیت های داخلی برنامه ریزی کنیم و نگاهمان به درون کشور باشد و اگر این ظرفیت ها را فعال کنیم قطعا برنامه های تحریم دشمنان علیه ملت ایران ثمر نخواهد داد.

 

گودرزی با اشاره به این که وابستگی در حوزه اقتصاد سبب می شود تحریم دشمن جواب دهد افزود: راه خروج از وابستگی به بیرون از کشور، تقویت اقتصاد داخلی است و باید از مسیر اقتصاد مقاومتی حرکت کرد چون اقتصاد مقاومتی نسخه ای است که متناسب با شاخصه های بومی در داخل کشور ماست و با عمل به نسخه اقتصاد مقاومتی می توان اقتصاد موفقی داشته باشیم.

 

به گفته وی ستون فقرات اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید داخلی است و اگر تولید را رونق دهیم قطعا فرصت های شغلی زیادی در اختیار جوانان قرار می گیرد، مشکل بیکاری حل می شود و در معیشت مردم گره گشایی خواهد کرد.

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز وقتی بخش قابل توجهی از ارز دولتی اختصاص داده می شود برای واردات کالاهایی که این کشور خود قادر به تولیدات همان کالاهاست که باید اتکا و وابستگی خود را از بیرون کم کنیم و راه کم کردن این وابستگی، اقتصاد مقاومتی و راه اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید داخلی است.

 

وی حمایت از تولید داخلی را وظیفه مردم و مسئولین برشمرد و افزود: مردم با مصرف کالای ایرانی از تولید داخلی حمایت می کنند و از سوی دیگر سیاست گذاری هایی که توسط مسئولین در راستای حمایت از تولیدکننده ها و هدایت ارز دولتی به تولیدکنندگان داخلی صورت می گیرد می تواند در تحقق شعار سال اثرگذار باشد.

 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سال جدید با تغییرات اساسی در رویکرد تخصیص ارز به تامین کالاهای اساسی که یکی از نقاط مهم  بودجه است، باید اصلاح شود و در مسیری حرکت کنیم که سبب تولید داخل، اشتغال و تامین کالاهای اساسی باشد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران