پدر؛ تکیه گاه خانواده و امیدبخش ترین واژه هستی

پدر؛ تکیه گاه خانواده و امیدبخش ترین واژه هستی
شناسه خبـر : ۱۸۴۹۹ چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳

پدران بهترین تکیه گاه خانواده هستند که وجودشان امید را در زندگی زنده می کند.

به گزارش سفیر افلاک  ولادت با سعادت حضرت علی(ع) به عنوان روز پدر نامگذاری شده، پدرانی که مثل کوه در برابر مشکلات ایستاده اند تا تکیه گاه خانواده باشند.

 

دستان پر از مهر و امیدشان را بر شانه های فرزندان می گذارند تا بدانند که پدر همیشه کنارشان هست و درس ایثار و فداکاری را خط به خط به فرزندان نشان می دهند.

 

دست های پینه بسته و موهای سفیدشان بیانگر سختی ها و رنج هایی است که در طول زندگی می کشند تا خانواده در کمال آرامش به مسیر خود ادامه دهد و آفتاب وجود پدر همیشه کانون زندگی را گرم و گرم تر کند.

 

پدر، واژه ای وسیع تر از عشق/محکم ترین تکیه گاه زندگی

پدر و مادر 2 فرشته ای هستند که بی دریغ محبت می کنند، می بخشند و فداکاری می کنند به امید این که فرزندانشان خوشبخت شوند و وقتی گرد پیری بر سر و صورت آنها می نشیند و پیر می شوند بیش از هر زمانی نیازمند محبت های فرزندان هستند.

 

پدر و مادر نعمت هایی هستند که تا در دنیا وجود دارند باید قدرشان را بدانیم، حسرت خوردن بعد از رفتنشان سودی ندارد، پس در این دنیا قدردان محبت ها و زحمت هایشان باشیم و بر دست های گرم و پر مهرشان بوسه بزنیم.

 

امروز روز پدر است فرصتی برای قدردانی از زحمت های پدرانی که برای کسب روز و لقمه ای نان حلال تلاش دارند، فرصتی است تا به کنارشان برویم و روزشان را تبریک بگویم.

 

Related image

 

امروز یادی کنیم از همه پدرانی که در گوشه ای از آسایشگاه سالمندان چشم به راه نشسته اند، چشم به راه هستند تا فرزندانشان به دیدارشان بروند و به پاس یک عمر زحمت روزشان را تبریک بگویند و باز هم همین پدران دست نوازش بر سر آنها بکشند.

 

امروز به گونه ای با پدران و مادرانمان رفتار کنیم که همیشه دعای خیر آنها بدرقه راهمان باشد.

 

یادی کنیم از همه پدرانی هم که برای دفاع از کشور جان خود را تقدیم کردند، امروز فرزندان شهدا حال و هوای دیگری دارند و با شاخه گلی بر سر مزار پدرانشان می روند و درد دل می کنند.

 

یادمان نرود شهدا برا امنیت و آرامش کشور جان خود را تقدیم کردند پس راهشان را ادامه دهیم و به روح همه شهدا صلوات هدیه دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران