هنرنمایی بانوان لرستانی برای سفره هفت سین+ عکس

هنرنمایی بانوان لرستانی برای سفره هفت سین+ عکس
شناسه خبـر : ۱۸۴۹۳ سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹

همزمان با فرا رسيدن نوروز بسياري از بانوان به شكلي هنرمندانه هفت سين نوروزی را در كنار هم قرار می دهند؛تا در خلال چيدن سفره هنر خود راهم به نمايش بگذارند.

به گزارش سفیر افلاک گستراندن سفره هفت سين يكي از آداب و رسوم مردم جاي جاي سرزمين كهن و متمدن ايران است؛ هفت؛ عددي كه به اعتقاد بسياري خوش يومن و مبارك است و در واژه هاي باستاني به معناي جاودانگي است.

 

برخي گفتند اين ها هفت شين بوده و برخي از 7 چيدني گفتند و اما مدت هاست مردم اين ديار اول سال جديد را با گستراندن سفره ای كه با سبزه و سيب و سنجد و سركه و سماق و سمنو و سير  و قرآن و آب و تنگ بلور ماهي مزين شده آغاز مي كنند و جشن مي گيرند.

 

همزمان با فرارسيدن نوروز بسياري از بانوان به شكلي هنرمندانه هفت سين نوروزی را در كنار هم قرار مي دهند؛تا در خلال چيدن سفره هنر خود راهم به نمايش بگذارند.

 

در هنگام گستراندن سفره هفت سين رسم بر اين است قرآن کریم كه نشانه توکل و توسل به خداوند متعال است ابتدا بر سفره مي گذارند و در كنار آن سين هاي ديگر كه نماد بركت،سلامتي و زيبايي و حيات و نعمت است جاي ميگيرد.

 

در ادامه نمونه های از هفت سين نوروزی حاصل هنر بانوان لرستانی آمده است.

هفت سين نوروزي 9

هفت سين نوروزي هنر بانوان 1

هفت سين 8

هفت سين هنر بانوان

هفت سين سنتي

هفت سين نوروزي 98

هفت سين نورزي 1

هفت سين نورزي 2

هفت سين نورزي 3

 هفت سين نورزي 6

هفت سين نورزي 0

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران