در مراسم توديع و معارفه فرمانده بسيج دانشجويي لرستان مطرح شد؛

شهید شاخص هدایت است/ مرجعيت بسيج دانشجويي دربين جوانان

شهید شاخص هدایت است/ مرجعيت بسيج دانشجويي دربين جوانان
شناسه خبـر : ۱۸۴۵۵ چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸

فرمانده سپاه لرستان با بيان اين كه در گام دوم انقلاب بايد تحول ساختاري و تغييرات ماهيتي داشته باشيم،گفت: بايد به گونه اي عمل كرد و كاري كنيم كه مرجعيت در بين جوانان دانشجو، بسيج دانشجويي باشد.

به گزارش سفیر افلاک سردار مرتضی كشكولي امروز در مراسم توديع و معارفه فرمانده بسيج دانشجويي لرستان اظهار داشت: صدا و نطق شهيد بعد از او ساري و جاري است و هرجا ضعفي داريم مشخص است از راه شهدا جدا شديم؛لذاشهيد شاخص هدايت ماست و بايد خودمان را با راه شهيد هماهنگ كنيم.

 

وي بيان داشت: جوان كردن بسيج دانشجويي از سطر تا ذيل  ضمن استفاده از خود بدنه بسيج دانشجويي رويكرد جديد در بسيج دانشجويي است.

 

سردار كشكولي با بيان اين كه در گام دوم انقلاب بايد تحول ساختاري و تغييرات ماهيتي داشته باشيم خاطرنشان كرد: بايد به گونه اي عمل كرد و كاري كنيم كه مرجعيت در بين جوانان دانشجو، بسيج دانشجويي باشد.

 

فرمانده سپاه لرستان با اظهار اين كه مقبوليت پيش نياز مرجعيت است تصريح كرد: بايد مطالبه گري، انقلابي گري، معنويت افزايي و بصيرت افزايي را با حفظ رفتارهاي دانشجويي در بين جوانان دانشجو تعليم كنيم.

 

وي در اين رابطه ادامه داد: بايد رفتار دانشجوي بسيجي به گونه اي باشد حتي اگر دانشجوي غير مسلمان و غير شيعه هم در دانشگاه است از حيث همان انقلابي گري، مرجعيت، حركت جنبشي و جوانانه و نهادي خودش را به بسيج دانشجويي وصل كند.

 

وي با ابراز اين كه با هم افزايي بايد دنيال كشف و حل مساله باشيم تأكيد كرد: البته مطالبه گري، نقادي و انقلابي گري و تعامل با رؤساي دانشگاه طوري كه آن مرجعيت براي تيپ دانشجو حفظ شود سخت است.

 

سردار كشكولي عنوان داشت: مطالبه گري بايد با اخلاق نيكو ، رفتار درست ،مستدل و منطقي باشد.

 

وي با رد اعمال سلبي براي امورات فرهنگي، استفاده از روش هاي ايجابي،مناظره و صحبت كردن را از جمله راه هاي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه برشمرد.

 

سردار كشكولي يادآور شد: براي حفظ مرجعيت و ماندن در قله بايد معنويت ما در رشد باشد، دانشجوي بسيجي بايد متدين ترين،باسواد ترين و پرتلاش ترين،منضبط ترين، بصيرترين و با معنويت ترين دانشجويان باشد.

 

وي با اظهار اين كه هر جاهستيم اول خودمان را اصلاح كنيم و هم افزايي با روحيه انقلابي گري مغايرت ندارد افزود:شهدا خود را ملزم به رفتارهاي قانوني مي دانستند پس هم بايد با رفتار ديني نشان دهيم صداي شهيد را شنيديم.

 

فرمانده سپاه لرستان خاطرنشان كرد: مرجعيت بسيج دانشجويي بايد به گونه اي باشد كه براي تمدن سازي، دانشگاه را به عنوان بيس پمپاژ علمي و پشتوانه علمي انقلاب اسلامي براي 40 سال بعد آماده كنيم.

 

در اين مراسم ضمن تقدير از زحمات سرهنگ حسين محمدي فر مسئول اسبق بسيج دانشجويي سپاه لرستان، ميلاد شرفي به عنوان فرمانده جديد بسيج دانشجويي سپاه لرستان معرفي شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران