سازمان نقشه برداری كشور:

تغییری در جغرافیای استان لرستان ایجاد نشده است

 تغییری در جغرافیای استان لرستان ایجاد نشده است
شناسه خبـر : ۱۸۴۴۶ سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵

براساس اعلام سازمان نقشه‏ برداری کشور به عنوان متولی امر تهیه نقشه در ایران هیچ‌یک از نقشه‌های این سازمان بیانگر واگذاری بخشی از استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری به استان اصفهان نمی‌باشد.

به گزارش سفیر افلاک،سازمان نقشه‏ برداری کشور به عنوان متولی امر تهیه نقشه در ایران اعلام می‎کند در تمام پایگاه‌ها و نقشه‌های رسمی منتشر شده از سوی این سازمان (که با درج نشان این سازمان و مشخصات نقشه تولیدی بوده‌)، به وضوح مشخص است که در تقسیمات کشوری جمهوری اسلامی ایران، مرز مشترکی بین استان‌های اصفهان و خوزستان وجود ندارد و هیچ‌یک از نقشه‌های این سازمان نیز بیانگر واگذاری بخشی از استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری به استان اصفهان نمی‌باشد.

 به این وسیله به اطلاع می‌رساند، تصویری که از مدت‌ها قبل به‌صورت نمادین به‌عنوان نقشه ایران، در صفحه اول سایت این سازمان برای هدایت مراجعه‌کنندگان به اطلاعات مکانی استانها، قابل مشاهده بود، نقشه رسمی کشور نبوده و صرفا توسط طراح سایت سازمان نقشه برداری کشور مورد استفاده قرار گرفته بود که به دلیل مغایرت این تصویر با نقشه رسمی کشور در خصوص حدود استانهای لرستان و چهارمحال و بختیاری، پوزش می‌طلبیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران