معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

دانشگاه ها محور فرهنگ، کارآفرینی و اقتصاد در کشور هستند

دانشگاه ها محور فرهنگ، کارآفرینی و اقتصاد در کشور هستند
شناسه خبـر : ۱۸۴۴۰ سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: دانشگاه ها محور فرهنگ، کارآفرینی و اقتصاد در کشور هستند و باید شرایط را برای خلاقیت ها و ایده های دانشجویان فراهم کرد.

به گزارش سفیر افلاک سورنا ستاری صبح امروز سه شنبه در مراسم افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه آیت اله بروجردی(ره) اظهار داشت: تفکر و کارآفرینی در توسعه بسیار مهم است و باید شرایط لازم را به گونه ای در دانشگاه ها فراهم کرد که دانشجویان در چنین مراکز نوآوری و شکوفایی فعالیت کنند و بعد از فارغ التحصیلی بیکار نباشند.

 

وی دانشگاه ها را محور فرهنگ، کارآفرینی و اقتصاد برشمرد و افزود: در دانشگاه هایی که این محورها مد نظر باشد و در این راستا حرکت های لازم صورت گیرد قطعا موفقیت و توسعه تولید می شود و ضروری است تا دانشگاه ها با جامعه کار کنند.

 

به گفته وی دیوار کشی در دانشگاه ها به معنی صرفا فقط درس کافی نیست بلکه باید مراکزی را برای رشد خلاقیت دانشجویان فراهم کرد تا بتوانند استعدادهای خود را شناسایی و در جهت شکوفایی آنها اقدام کنند.

 

ستاری تصریح کرد: توسعه تنها به معنی فیزیکی نیست بلکه فکر و نرم افزاری است که تحول ایجاد می کند و باید شرایط لازم را برای این افکار و نرم افزاها فراهم کرد.

 

وی بیان کرد: یک سوم بودجه کشور صرف آموزش می شود اما آنچنان که انتظار هست از این آموزشها و دانشها استفاده نمی شود که توسعه باید بومی باشد و از داخل بجوشد و با ارائه برنامه ها و شرایط لازم باید استان را متحول کرد.

 

معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: این حرکت جدید که در دانشگاه ها آغاز شده مورد حمایت ما بوده ولی حمایت فقط به معنی مالی نیست و همه باید در راستای حمایت تلاش کنند.

 

به گفته وی دانشگاه باید محور باشد و مرکز رشد نوآوری و فناوری نطفه اولیه ای است که حمایت های همه جانبه از این موارد صورت می گیرد و زمانی پیشرفت و توسعه را شاهد هستیم که در داخل بتوان اقدامات لازم را انجام داد.

 

ستاری خاطر نشان کرد: صنعت جایی است که نیاز به طراحی لازم دارد و اگر نتوان این صنعت را افزایش و توسعه داد انگار اقدامی صورت نگرفته و باید در این راستا از دانشجویانی که صاحب ایده و خلاقیت های لازم هستند استفاده کرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران