در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثاروشهادت تأکید شد؛

اسطوره‌های ایثار و شهادت به نسل جوان معرفی شود

اسطوره‌های ایثار و شهادت به نسل جوان معرفی شود
شناسه خبـر : ۱۸۴۳۵ دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴

 سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: معرفی اسطوره‌های ایثار و شهادت بسیار مهم است و باید آنان را به نسل جوان معرفی کنیم و این موضوع را گسترش دهیم. 

به گزارش سفیر افلاک،قاسم ‌ولیزاده در امروز در دومین جلسه شورای فرهنگ ایثار و شهادت  در سالن جلسات استانداری لرستان گفت: فرهنگ ایثار شهادت در جامعه ما جاری و ساری شده و به خاطر همین است که آرزوی شهادت در بین ملت وجود دارد و نشانه‌هایی قوی از این فرهنگ دارند.  

 

وی افزود: فضای محیطی ما برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کم شده است و با این حال باید آموزش درونی برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت مدنظر قرار گیرد.  

 

سرپرست معاونت سیاسی و‌امنیتی استانداری لرستان اظهارداشت: برای ترویج شکلی فرهنگ ایثار و شهادت برخی سازمان‌ها فعالیت‌های خوبی دارند و حداقل زندگی نامه آنان را روی دیوار نصب کرده‌اند.  

 

به گفته وی معرفی اسطوره‌های ایثار و شهادت بسیار مهم است و باید آنان را به نسل جوان معرفی کنیم و این موضوع را گسترش دهیم.  

 

در این جلسه سید حسین نازاریان  ضمن تبریک سالروز تاسیس بنیادشهید به فرمان امام خمینی(ره) در 22اسفند گفت: اگر همه دستگاه های اجرای با تعامل وهمدلی دربحث ایثاروشهادت ورود پیدانکنیم نمی توانیم این فرهنگ را به نسل جدید انتقال دهیم.

 

 مدیرکل بنیادشهید وامورایثارگران استان لرستان گفت:همه کسانی که مدعی خدمت به ایثارگران هستیم باید تلاش کنیم تا فرهنگ غنی ایثارو شهادت به درستی به نسل های بعد منتقل کنیم.

 

وی با تأکید بر این که شهدا متعلق به همه اقشار مردم ایران هستند،تصریح کرد:  مردم شریف ایران احترام فراوانی برای شهدا قائل هستند تشییع باشکوه  دو شهید گمنام باحس خاص وحضور پررنگ مردم گواهی بر این مدعاست پس با هم دلی این فرهنگ را به نسل های بعد انتقال دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران