رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان:

۱۲۰۰ مدرس حق‌التدریس پایش می شوند

۱۲۰۰ مدرس حق‌التدریس پایش می شوند
شناسه خبـر : ۱۸۴۳۰ دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: هزار و ۲۰۰ مدرس حق التدریس در دانشگاه داشتیم که در حال پالایش آنها هستیم و باید فرصت به افرادی داده شود که بتواند اهداف ما را تحقق بخشند.

به گزارش سفیر افلاک،سعید فرح بخش ظهر امروز در مراسم تجلیل از ۱۲۱ نفر از دانشجویان فرزند شهید برتر علمی و بانوان محجبه فعال در حوزه عفاف و حجاب و خادمین نماز دانشگاه علمی کاربردی استان، اظهار داشت: آموزش از بحث‌های مهم جامعه است و  ما معتقدیم آموزش به معنای تغییر رفتار بوده که در هر انسانی ممکن است به صورت رسمی و غیررسمی اتفاق بیفتد.

 

وی با بیان این که آموزش تاثیرات متفاوتی مانند اقتصادی، صنعتی، فرهنگی، اجتماعی و... را در سطح جامعه به دنبال دارد،گفت:یکی از تاثیراتی که آموزش می‌تواند داشته باشد افزایش بهره‌وری و اثر بخشی و کارایی در سطح عمومی جامعه و سازمان‌هاست.

 

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با تأکید بر این که آموزش موجب تحرک اجتماعی می‌شود به ویژه آموزش های مهارتی که صورت گیرد، گفت: تحرک اجتماعی به معنی افزایش سطح عمومی جامعه بوده و گسترش فناوری و خلاقیت از تاثیرات آموزش است که در مدارس و دانشگاه‌ها اتفاق می‌افتد.

 

وی، ارتقا فرهنگ جامعه و پیامدهای اجتماعی نتیجه سرمایه‌گذاری در امر آموزش دانست و خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های اجتماعی، اقتصادی، صنعتی و فرهنگی و نهایتا افزایش سطح رفاه عمومی به وسیله آموزش صورت می‌گیرد که باید به آن پرداخته شود.

 

فرح بخش با اشاره به اینکه دانشگاه علمی کاربردی به عنوان دانشگاه کارآفرین سلسله اهدافی را دنبال می‌کند، گفت: در دانشگاه علمی کاربردی هدف ما علاوه بر اثربخشی سازمانی بحث اشتغال و کارآفرینی است.

 

به گفته وی آموزش‌ها در دانشگاه علمی کاربردی منجر به ایجاد مهارت‌ها می‌شود و دانشجو بعد از فراغت از تحصیل اشتغال زایی داشته و کارآفرین می‌شود.

 

وی با بیان اینکه مدعی داشتن کیفیت بالا نیستیم اما در این راستا قدم بر می‌داریم و تلاش می‌کنیم تا آموزش‌های کیفی داشته باشیم، تصریح کرد: تغییرات و تحولاتی که طی دو سال گذشته صورت گرفته در همین راستا بوده است و تلاش کردیم به صورت نظام‌مند مدرس انتخاب کنیم تا بتوانند اهداف ما را در کلاس ها دنبال کنند.

 

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان بیان کرد: گزینش، انتخاب مدرسین، مصاحبه با آنها و پالایش مدرسین پروژه عظیمی بود که در کشور در حال دنبال شدن است و ما این کار را که انجام دادیم.

 

وی خاطر نشان کرد: هزار و ۲۰۰ مدرس حق التدریس در دانشگاه داشتیم که در حال پالایش آنها هستیم و باید فرصت به افرادی داده شود که بتواند اهداف ما را تحقق بخشند.

 

فرح بخش با تأکید بر این که دانشگاه علمی کاربردی به دنبال افزایش قابلیت‌ها و ظرفیت‌های دانشگاه است تا بهتر بتواند در بازار کار اثربخش باشد،گفت:یکی از ویژگی‌های دانشگاه علمی کاربردی این است که ما مدعی هستیم متناسب با هر شغل در جامعه می‌توانیم رشته ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران